Magic pokazao da ga nije briga za osjećaje trejdanih

NBA 11. velj 20199:29 > 9:30
Meg Oliphant/Getty Images

Predsjednik Los Angeles Lakersa Magic Johnson našao se na udaru velikog vala kritika zbog nedavnog poslovanja njegova kluba tijekom roka za trejdove u NBA ligi.

Johnson se sada oglasio po pitanju neobavljenog trejda s New Orleans Pelicansima kojime su Lakersi trebali dobiti nezadovoljnog Pelikana Anthonyja Davis, ali je klub iz Louisiane postavljao previsoke zahtjeve za kompletiranje tog posla.

Davis je tjedan prije isteka roka zatražio promjenu kluba, a kao najozbiljiniji kandidat istakli su se upravo Lakersi. Ipak, Davis je na kraju ostao u New Orleansu.

Znali smo da će tako biti i kad su počeli pregovori, zbog svega što se dogodilo. Tako je kako je”, rekao je Magic. Upitan što misli jesu li Pelicansi zaista imali namjeru uslišati želju svog igrača, Johnson je odgovorio kratko i jasno:

“Ne”.

Zatim su ga novinari upitali je li bilo pošteno prema mladim igračima da iz novina saznaju kako mogu da budu trejdani. A ovaj je pritom pokazao da ga baš ne dira kako se oni osjećaju:

“Prestanite se prema njima ponašati kao da su bebe. Riječ je o profesionalcima. Liga tako funkcionira i ono to znaju”.