TRADE: Kakva bitka čeka Istok – Gasol u Raptorsima!

NBA 7. velj 201919:58 > 20:00
Matthew Stockman/Getty Images

Sat vremena prije kraja prijelaznog roka dobili smo i najznačajniji trade dana, Marc Gasol novi je član Toronto Raptorsa!

Marc Gasol čitavu je desetogodišnju karijeru proveo u Memphisu gdje je stigao kao dio razmjene u kojoj je 2008. godine stariji brat Pau preselio u Los Angeles Lakerse. Praktički istovremeno u Grizzliese stigao je i Mike Conley i njih dvojica su čitavo desetljeće dominirali košarkom u Memphisu stvorivši na neki način i kultni status. Gasol i Conley bili su duša GRIT’N AND GRIND ere košarke u tom gradu.

No, svemu dobrome dođe kraj, Grizzliesi više nisu momčad koja je sedam godina zaredom igrala doigravanje, jednom i finale Zapadne konferencije, stoga je došao trenutak razlaza. Dok Memphisu slijedi razdoblje stvaranja nove momčadi, Marc Gasol koji ove sezone prosječno ostvaruje 15.7 poena, 8.6 skokova i 4.7 asistencija (rekord karijere) po susretu, dobiti će priliku barem ove sezone boriti se za naslov prvaka.

Naime, finaliziran je najveći trade posljednjeg dana prijelaznog roka, Marc Gasol preselio je u Toronto Raptorse u zamjenu za Jonasa Valančiunasa, Delona Wrighta i CJ Milesa, a Grizzliesi će dobiti i izbor drugog kruga drafta 2024. godine.

Povezano

Interes Raptorsa za 34-godišnjeg španjolskog centra nije nov, prije dva dana Memphis je odbio ponudu Raptorsa u kojoj bi pored Valančiunasa prema Grizzliesima preselio i Kyle Lowry, dok bi Gasolu u Kanadi društvo pravio Mike Conley. Ipak, Memphis je ponudu odbio, a idućeg dana pojavila se informacija kako će Gasol najvjerojatnije završiti u Charlotte Hornetsima.

Međutim, prvi operativac Raptorsa, Masai Ujiri nije odustao i sav trud mu se isplatio. Gasol će tako preseliti u Kanadu, a Raptorsi su na kvalitetan način odgovorili Philadelphia Sixersima koji su u srijedu doveli Tobiasa Harrisa.