Kakav Davis, pogledajte što se sprema u Kanadi!

NBA 5. velj 201921:58 > 22:05
Photo by Andy Lyons/Getty Images)

U sjeni nevjerojatnih pregovora između New Orleans Pelicansa i Los Angeles Lakersa, vode se pregovori oko jednog drugog blockbustera.

Photo by Tim Bradbury/Getty Images)

Dok su oči NBA svijeta usmjerene prema pregovorima Pelicansa i Lakersa, u pozadini se dogovara jedan drugačiji blockbuster koji bi itekako mogao promijeniti sliku lige pred doigravanje.

Naime, Memphis i Toronto pregovaraju oko razmjene u kojoj bi Mike Conley i Marc Gasol preselili u Kanadu za Kylea Lowryja i Jonasa Valančiunasa. Moguće jest kako bi i drugi igrači sudjelovali u razmjeni, a gotovo je sigurno kako bi Grizzliesi ‘uhvatili’ i pokoji pick s nekog od budućih draftova.

Toronto je druga momčad Istoka s top deset napadom i obranom, međutim prvi operativac Masai Ujiri nije zadovoljan. Odlučio je izbrisati i posljednje sjećanje na proteklih pet godina i ‘protjerati’ zadnje što je ostalo od momčadi koja je redovito boravila pri vrhu Istoka u regularnoj sezoni, ali bez playoff rezultata. Ljetos je transferiran DeMar DeRozan što Ujiriju nije oprostio Kyle Lowry, inače blizak prijatelj sa sadašnjim članom San Antonio Spursa. Valančiunas, pak, već je dva mjeseca izvan terena, a trebao bi se vratiti idućih dana.

U Memphisu su prije dva tjedna već informirali veterane Conleyja i Gasola kako će vrlo vjerojatno napustiti klub prije isteka prijelaznog roka u četvrtak, ukoliko se konačan dogovor postigne teško da će netko od njih dvojice biti nezadovoljan. Ujiri je uvjeren kako s petorkom u kojoj dominiraju Kawhi Leonard, fantastičan Kamerunac Pascal Siakam te Gasol i Conley može osvojiti Istok pored Bucksa, Celticsa i Sixersa, a u konačnici parirati i moćnim Golden State Warriorsima.

Ipak, pregovori su tek počeli, Grizzliesi su prvu ponudu odbili, međutim to je uobičajen proces koji će se tek sada zakuhati.

Prije isteka prijelaznog roka ostalo je manje od 48 sati, kako stvari izgledaju, mnogi igrači mogli bi promijeniti klubove.