Žižić i Zubac ponovno impresionirali, Klay rekorder

NBA 21. sij 201923:38 > 23:40
Thearon W. Henderson/Getty Images

Ante Žižić i Ivica Zubac nastavili su napredovati, Luka Dončić upisao je prvi triple-double NBA karijere dok je Klay Thompson postavio novi tricaški rekord lige.

Promatrači utakmice Clevelanda i Chicaga u nekim dijelovima utakmice dobro su se nasmijali, naime činilo se kako i jedna i druga momčad ne žele pobijediti. Smisla pobjeđivati nema, samo porazi garantiraju visok postotak uspješnosti na draftu. Ipak, zlobnici će reći “ma oni zapravo ne tankiraju, jednostavno su toliko loši”. Chicago je pobijedio ako nekoga uopće interesira, ipak za NBA fanove u Hrvatskoj valja istaknuti još jednu kvalitetnu partiju Ante Žižića. Splićanin je startao u početnoj petorci, na parketu je proveo 28 minuta, upisao 13 poena (4-7, sl. bacanja 5-6), devet skokova, dvije asistencije te po jednu blokadu, osvojenu i izgubljenu loptu. Bio je drugi strijelac Cavsa iza Colina Sextona koji je ubacio 18. Bullse je predvodio Zach LaVine s 25 koševa.

Utakmica koju ste mogli pratiti u prijenosu na Sportklubu igrana je u Fiserv forumu, domu Milwaukee Bucksa. Vodeća momčad lige ugostila je Luku Dončića i Dallas Mavse. Bucksi su vodili većim dijelom utakmice, u prvom poluvremenu i +12, no Dallas je tricama Wesleyja Matthewsa i Devina Harrisa preokrenuo rezultat u završnici i na odmor otišao s minimalnom prednošću. Mavsi su se u nekoliko navrata približili na pet poena minusa nakon što je domaća momčad preuzela kontrolu, no nije bilo snage za preokret. Ipak, Dončić je upisao prvi triple-double karijere s 18 poena, 11 skokova i deset asistencija. Giannis Antetokounmpo predvodio je Buckse s 31 poenom i 15 skokova.

Golden State Warriorsi prošetali su se do pobjede u Staples Centeru, a utakmica protiv Lakersa bila je u znaku Klayja Thompsona koji je postavio novi NBA rekord po broju uzastopno pogođenih trica. Ubacio ih je deset u nizu prije nego će jedanaestu promašiti, završio je s 44 poena. Warriorsi su treću četvrtinu dobili +20 (45:25), domaća momčad niti jednog trenutka nije imala šansu pobijediti. Kevin Durant dodao je 20 poena za prvake, a u drugoj utakmici sezone DeMarcus Cousins ubacio je osam poena uz devet skokova i pet asistencija. Ivica Zubac bio je najbolji kod Lakersa s 18 poena (7-8, sl. bacanja 4-4), četiri skoka, blokadom i dvije izgubljene lopte u 21 minuti provedenoj na parketu.

James Harden i 20. uzastopnu utakmicu postigao je više od trideset poena (37) na gostovanju u Philadelphiji, no Rocketsi su doživjeli jedan od najtežih poraza sezone. Sixersi su nastupili bez Jimmyja Butlera, međutim nije im bio niti potreban. Joel Embiid predvodio je pobjedničku momčad s 32 poena i 14 skokova. Portland je prekinuo pobjedničku seriju Utah Jazza na šest utakmica. Blazersi su slavili u Salt Lake Cityju zahvaljujući Damianu Lillardu s 26 poena, po osam skokova i asistencija i Jusufu Nurkiću koji je ponovno bio sjajan na više razina. Postigao je 22 poena, pridodao osam skokova, sedam asistencija i šest blokada. Boston je u utakmici prepunoj oscilacija svladao Miami, Kyrie Irving bio je najbolji s 26 poena, deset asistencija i čak osam ‘ukradenih’ lopti.

Od preostalih dvoboja, Washington je nastavio borbu za doigravanje pobjedom protiv Pistonsa, Trevor Ariza bio je najbolji s 20 poena i 12 skokova. Oklahoma je projurila kroz Madison Square Garden, već nakon prve četvrtine bilo je +18. Paul George je ubacio 31 poen, Mario Hezonja je na terenu proveo 11 minuta, zabilježio je učinak od pet poena (2-5, sl. bacanja 1-2), dva skoka i dvije izgubljene lopte.