Bender se ukazao, ali Rose je vratio vrijeme!

NBA 21. sij 20192:50 > 2:52
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Dragan Bender, Dario Šarić i Bojan Bogdanović odigrali su zapažene uloge protekle NBA večeri.

Izvrsna utakmica odigrana je u Minneapolisu gdje su Wolvesi dočekali najgoru momčad Zapada, Phoenix Sunse. Deandre Ayton nije zaigrao za goste, a trener Sunsa Igor Kokoškov priliku među starterima odlučio je povjeriti Draganu Benderu koji je ove sezone odigrao tek 14 utakmica, a ostatak proveo grijući klupu.

Ipak, ovo je bila večer kada je Bender potvrdio kako nije zaboravio igrati. Na parketu je proveo čak 29 minuta, upisao je 12 poena (4-10, trica 0-5, sl. bacanja 4-7), deset skokova, dvije asistencije, po jednu blokadu i izgubljenu loptu. Ovo je tek peti double-double učinak Benderove karijere, odnosno prvi tekuće sezone. Na drugoj strani, Dario Šarić bio je nešto skromnijeg učinka, zabilježio je devet poena (3-5, trica 1-2, sl. bacanja 2-3), pet skokova, dvije asistencije, po jednu osvojenu i izgubljenu loptu. No, Dario je bio taj koji se na koncu veselio pobjedi. Veliki junak slavlja Wolvesa bio je Derrick Rose koji je pokazao zašto će vrlo vjerojatno biti starter na All Star utakmici idućeg mjeseca. Naime, Rose je 29 od 31 poena ubacio u drugom poluvremenu uključujući pobjednički koš šest desetinki prije isteka vremena. Sunsi su na ulasku u posljednju minutu vodili 114:111, no svaki idući napad napravili su pogrešku, a domaća momčad znala je iskoristiti ponuđeno. Karl-Anthony Towns (12 skokova) ubacio je čak 28 poena u prvom poluvremenu, no samo dva u nastavku dvoboja. TJ Warren je s 21 poenom predvodio Sunse.

Hornetsi su držali priključak tek unutar prvih pet minuta utakmice protiv Pacersa, a tada je Indiana kreirala seriju 10-0 na krilima tri povezane trice Mylesa Turnera i Charlotte je ostatak utakmice pokušavao dostići minus koji je u jednom dijelu porastao i do 17 poena. U trećoj četvrtini stigli su na pet poena minusa, no ubrzo zahvaljujući Darrenu Collisonu i Victoru Oladipu te odličnoj sekvenci Bojana Bogdanovića, Pacersi opet bježe na dvoznamenkastu prednost, a Hornetsi nisu imali kvalitete za kreirati novi povratak. Gostujuća momčad čitavu utakmicu imala je velikih problema sa šutom, tek 40 posto, dok su tricu gađali sa svega 34 posto uspješnosti. Darren Collison bio je igrač utakmice s 19 poena i devet asistencija, Victor Oladipo bio je najbolji strijelac pobjedničkog sastava s 21 poenom, dok je Bojan Bogdanović ubacio 16 koševa (7-14, trica 1-1, sl. bacanja 1-1) dodavši i sedam skokova, dvije asistencije te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu. Kemba Walker je predvodio Hornetse s 23 poena.

LA Clippersi napokon su ostvarili relevantnu pobjedu, i to na jednom od najtežih gostovanja, u San Antoniju. Momčad Doca Riversa igrala je bez Danila Galinarija i Louisa Williamsa, no pokazali su čvrstoću kakvu od njih nismo navikli gledati u posljednjih nekoliko utakmica. Nakon prve četvrtine poveli su 38:26, početkom druge dionice dogurali čak i do +19. Spursi se vraćaju do 60:57 u trećoj dionici, ali tada ponovno slijedi serija gostiju 8-0 kojom bježe do dvoznamenkaste prednosti. Spursi u posljednjim minutama nisu imali pravu priliku preokrenuti rezultat. Pobjedničku momčad predvodio je Tobias Harris s 27 koševa te po devet skokova i asistencija, po 18 su pridodali Beverley i Harrell. LaMarcus Aldridge bio je najbolji kod Spursa s 30 poena i 14 skokova, a razočarao je DeMar DeRozan koji je upisao tek osam poena uz šut 4-16.

Ponedjeljak je u Americi poseban dan, proslava važnosti i veličine Martina Luthera Kinga. Dan također ima poseban značaj u NBA ligi kada se igra čitav niz utakmica, a jednu od njih možete pratiti i na Sportklubu. Od 20 sati nastupaju Milwaukee Bucksi i Dallas Mavsi, prijenos je na SK1.