Nevjerojatni Zubac u utakmici života, slavlje Lakersa

NBA 18. sij 20196:48 > 6:51
(Photo by Harry How/Getty Images)

Ivica Zubac odigrao je najučinkovitiju utakmicu svoje NBA karijere i to na vrućem terenu kod treće momčadi Zapadne konferencije.

Kakva utakmica Ivice Zupca! U izravnom dvoboju sa Stevenom Adamsom (17p, 15sk), mladi hrvatski reprezentativac odigrao je najbolju i bolje rečeno, najučinkovitiju utakmicu NBA karijere. Osim što je upisao 26 poena (učinak karijere uz šut 12-14, sl. bacanja 2-3) i 12 skokova te jednu asistenciju u 28 minuta igre, Zubac je ostvario nevjerojatan net rating od +35! U dugoj, slavnoj povijesti Lakersa samo trinaest (brojkom 13) igrača uspjelo je ostvariti takav net rating, a isti ili veći čak sedam puta ostvario je veliki Kobe Bryant.

Lakersi su slavili na gostovanju u Oklahomi u izvrsnoj, neizvjesnoj i po mnogočemu kontroverznoj utakmici uz nekoliko sudačkih previda. Kyle Kuzma bio je sjajan s 32 poena (sedam trica), Lonzo Ball zabilježio je 18 poena, deset dodavanja i šest skokova. Utakmicu je u produžetak odveo Russell Westbrook s tri povezana slobodna bacanja nakon što ga je na trici faulirao Ball. Kuzma je sa zvukom sirene promašio šut za pobjedu. Ipak, Lakersi su u produženom vremenu serijom 16-6 odlučili pobjednika. OKC je izgubio pet od posljednjih šest utakmica, prva veća kriza momčadi od početka sezone kada su krenuli s četiri poraza. A sada imaju za čime žaliti, u prvom poluvremenu vodili su 17 razlike, a ubacili su 21 tricu što je rekord kluba. Westbrook je s 26 koševa uz očajan šut (7-30), 13 asistencija i devet skokova predvodio Thunder, dok je Paul George ubacio poen više uz osam dodavanja i sedam skokova.

Philadelphia je projurila Indianapolisom pored loše predstave Bojana Bogdanovića. Hrvatski reprezentativac nije se dobro proveo protiv nekih od najboljih obrambenih igrača lige. U 35 minuta provedenih na parketu, upisao je devet poena (3-9, trica 1-7, sl. bacanja 2-2), po skok, asistenciju i izgubljenu loptu. Butler je bio najefikasniji kod Pacersa s 27 poena, Joel Embiid pridodao je 22, 13 skokova i osam asistencija. Sixersi su se ovom pobjedom približili trećoj poziciji koju drži upravo Indiana na samo 0.7 postotnih bodova (imaju pobjedu i poraz više). Thaddeus Young jedini je vrijedan spomena kod Pacersa, ubacio je 27 poena.

New York i Washington odigrali su utakmicu regularne sezone u londonskoj O2 Areni. Knicksi su vodili čitavu utakmicu, no na koncu su poraženi u posljednjim trenucima dvoboja kada su suci svirali silaznu putanju Alonzu Trieru koji je pokušao blokirati Thomasa Bryanta. Bradley Beal predvodio je sve strijelce s 26 poena, Mudiay je bio najbolji kod Knicksa s 25, a Mario Hezonja nije se proslavio. Iako je dobio solidnih 20 minuta, ostao je bez poena uz šut 0-4 (trica 0-1), dodao je šest defanzivnih skokova, asistenciju i izgubljenu loptu.

Toronto Raptorsi uz podosta problema provukli su se pored Phoenix Sunsa, junak pobjede bio je Kamerunac Pascal Siakam koji je ubacio pobjednički koš kako je vrijeme isteklo. Raptorsi su odmarali Kawhija Leonarda, a najboljim se pokazao Serge Ibaka s 22 poena, Kyle Lowry ubacio je 16 uz devet skokova i osam asistencija. Devin Booker je s 30 poena predvodio Sunse za koje Dragan Bender ponovno nije zaigrao.