Pogledajte videozapise Žižine i Hardenove noći u NBA

Thearon W. Henderson/Getty Images

Ante Žižić igra sve bolje u redovima Cavsa koji nastavljaju svoju sezonu 'tankiranja', James Harden odigrao je novu suludu utakmicu, no pobjeda je izostala.

Bio je to okršaj centarskog dvojca s ‘naših’ prostora, Ante Žižić u dresu Cavsa, Jusuf Nurkić kao član Portlanda Trail Blazersa. Potonji je upisao pobjedu i prvi triple-double karijere, tri puta po deset – poena, skokova i asistencija, dodao je i pet blokada. No, Ante nije bio u podređenom položaju. Žižić je odigrao 27 minuta, upisao je 16 poena (5-8, sl. bacanja 6-7), osam skokova, asistenciju i dvije blokade. Bio je treći strijelac Cavsa nakon Jordana Clarksona (22) i Rodneyja Hooda (20). No, važnije za Cavse, nakon pobjede koju nisu smjeli ostvariti (Lakers) vratili su se porazima. Najbitnije za momčad iz Clevelanda, gubiti što više, zadržati status najgore momčadi lige i iznjedriti siguran top tri pick na ovoljetnom draftu. Damian Lillard je s 33 poena predvodio pobjedničku momčad. Inače, ako ste shvatili po naslovu Ante Žižić čini se kako je dobio novi nadimak, vidjet ćemo hoće li se održati.

‘Luda’ utakmica, termin koji sve češće koristimo kako NBA sezona prolazi, uglavnom se radi o dvobojima koji završe s visokim brojem poena. Jedna takva odigrana je u Houstonu gdje su Rakete nezgodno ‘sletjele’ nakon prolaska Mrežica iz Brooklyna. James Harden je ponovno ‘divljao’, 58 poena, tricu je gađao 5-19, a nakon poraza nasilno je odgurnuo kamermana i njegovu opremu, navodno je nešto i napuklo. Vjerujemo kako će reagirati Povjerenik Adam Silver. Spencer Dinwiddie, 25-godišnji playmaker koji je prije mjesec dana potpisao novi trogodišnji ugovor s Netsima vrijedan 34 milijuna dolara, postigao je 25 od svojih 33 poena u posljednjoj četvrtini i produžetku, uključujući tricu osam sekundi prije kraja regularnog vremena čime je izborio dodatni period. Rocketsi su inače vodili 115:101 sredinom posljednje dionice. Joe Harris potvrdio je pobjedu s linije slobodnih bacanja. Gosti su dobili nekoliko velikih predstava, Carroll je ubacio 22, Graham 21, a utakmicu života odigrao je centar Jarrett Allen s 20 koševa i 24 skoka. Rocketsima se vratio Eric Gordon, zabio je 20 poena. Houston je inače potpisao ugovor s Jamesom Nunnallyjem koji je lani igrao u Fenerbahčeu, a prošlog ljeta potpisao za Minnesotu iz koje je nedavno otpušten. Proteklih deset dana boravio je u Europi, trebao potpisati za Panathinaikos, pa zatim za Baskoniju, no stigla je ponuda Rocketsa i ovaj je ostao u Americi. Dobio je čak 25 minuta u debiju, zabio devet poena.

Slična utakmica igrana je u Oaklandu gdje su Warriorsi na jedvite jade slavili protiv New Orleans Pelicansa. Gosti su igrali odlično sve do ulaska u posljednjih sedam minuta utakmice kada su prvaci izjednačili na 120:120. Warriorsi su preuzeli vodstvo koje više nisu ispuštali. Steph Curry je sedam od devet trica pogodio u trećoj četvrtini, završio je s 41 poenom, Kevin Durant dodao je 30 i 15 skokova. Warriorsi su pogodili 24 trice čime su izjednačili klupski rekord. Kod Pelicansa najbolji je bio Anthony Davis s 30 poena i 18 skokova, 25 je ubacio Holiday, a dva manje Julius Randle.

Luka Dončić ponovno je bio sjajan, no nema s kim igrati u Dallasu. Mavsi su poraženi od San Antonio Spursa, u posljednjoj minuti uspjeli su tek smanjiti zaostatak na dva poena (101:99) nakon trice Matthewsa. No, u Dallasu imaju za čime žaliti, vodili su u jednom trenutku 19 razlike. Nije bilo dovoljno. Dončić je dominirao s 25 poena, po osam skokova i asistencija, a drugi strijelac domaćeg sastava bio je Matthews s tek 13 poena. Marco Belinelli predvodio je Spurse sa 17 poena.

Toronto Raptorsi dvostruko su izgubili porazom u Bostonu, prvo utakmicu, a onda nakon pobjede Bucksa u Memphisu i čelnu poziciju lige. Kyrie Irving bio je fantastičan, 27 koševa i 18 asistencija (rekord karijere), Celticsi su serijom 17-4 dokrajčili protivnika. Al Horford ubacio je 24 poena, Gordon Hayward pridodao je 18 za prekid niza od tri poraza. Boston je pobijedio šesti put u deset utakmica i s omjerom 26-18 drže peto mjesto Istoka. Kod Raptorsa najbolji je bio Kawhi Leonard s 33 poena, Serge Ibaka ubacio je 22 uz deset skokova.

Kada je riječ o Bucksima, projurili su kroz Memphis bez većih problema, u posljednju četvrtinu krenuli su s vodstvom od 18 razlike. Giannis Antetokounmpo zabio je 27 poena uz 11 skokova, Bucksi su upisali treću pobjedu zaredom i ponovno su najbolja momčad lige s omjerom 32-12, odnosno 72.7 posto uspješnosti.