Šarić popravio dojam, osvetnički Blake

NBA 13. sij 20196:43 > 6:51
Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)

Minnesota se oporavila nakon poraza od Dallasa kada je Dario Šarić odigrao najgoru utakmicu karijere, Blake Griffin prvi je put zaigrao protiv bivšeg kluba.

Karl-Anthony Towns odigrao je spektakularnu utakmicu protiv velikog rivala, a Minnesota se vratila na pobjednički put nakon poraza od Dallasa dva dana ranije. Centar Wolvesa postigao je tricu nešto manje od tri minute prije kraja dvoboja s Pelicansima čime je Minnesota povela 106:103, a nedugo nakon toga blokirao je Anthonyja Davisa omogućivši Tyusu Jonesu polaganje na drugoj strani terena. Vukovi više nisu bili u opasnosti. Towns je završio s 27 poena i rekordom karijere od 27 skokova što je i ovosezonski rekord lige. Dodao je tome i četiri blokade. Ključni igrači Wolvesa s klupe bili su spomenuti Jones (14 poena) i Dario Šarić koji se na odličan način vratio nakon očajne partije protiv Dallasa. Igrao je samo 16 minuta, no upisao je 14 koševa (4-7, trica 2-3, sl. bacanja 4-4) uz četiri skoka i jednu izgubljenu loptu. Jones i Šarić zajedno su šutirali tricu 4-6, dok je ostatak ekipe ostao na loših 7-33. Navijači Wolvesa željeli su više minuta za mladog Josha Okogija što nije bio slučaj kod bivšeg trenera, no najmlađi trener lige Ryan Saunders s tim nema problema. Okogie je zaradio čak 42 minute, upisao je 17 poena. Anthony Davis je s 30 koševa i 14 skokova predvodio Pelicanse, Jrue Holiday dodao je 25, a Julius Randle 22.

Blake Griffin odigrao je prvu utakmicu u Staples Centru protiv svoje bivše momčadi, Clippersa. Prije utakmice, prilikom zagrijavanja vlasnik Clippsa Steve Ballmer pokušao je pružiti ruku svom bivšem igraču, no Griffin ga je ignorirao što je ‘zapalilo’ pozornost medija. Kasnije je Blake negirao animozitet opravdavši svoj stav ‘za nikoga ne prekidam svoju rutinu prije utakmice’. No, gledajući kako je odigrao dvoboj bilo je jasno kako je nekadašnji prvi pick drafta bio u osvetničkom pohodu. Već je do poluvremena upisao 22 poena, a završio je s dvostruko više dodavši osam skokova i pet asistencija, a Pistonsi su slavili vrativši se u igru za doigravanje. Andre Drummond pridodao je 20 poena i 21 skok, Clipperse je predvodio Danilo Galinari s 23 poena, 22 je ubacio Lou Williams, a jedan manje Montrezl Harrell.

Nakon nevjerojatne utakmice u San Antoniju gdje su Spursi i Thunder prije nekoliko dana odigrali dvoboj s čak 301 poenom i pobjedom domaćina, došao je trenutak uzvrata. OKC je ovoga puta slavio uz nešto manje koševa, no bilo je ponovno uzbudljivo. Spursi su nakon poluvremena vodili devet razlike, međutim Oklahoma je preokrenula rezultat u trećoj dionici koju su dobili 35:20. Najbliže što će Spursi doći u posljednjoj četvrtini bilo je kod rezultata 90:85 za OKC, domaća ekipa je do kraja povećala prednost i do šesnaest poena. Ključan čovjek u pobjedi OKC-a bio je Dennis Schröder ubacivši svih 19 poena u drugom poluvremenu, Russell Westbrook dodao je 24 poena uz deset skokova i sedam asistencija, a Paul George 18 koševa i 11 uhvaćenih lopti. Marco Belinelli je s 24 poena bio prvo ime gostujućeg sastava.

Iznenađenje dana priredio je Phoenix za koji Dragan Bender ponovno nije igrao. Pobjeda Sunsa značajnija je obzirom kako u sastavu zbog ozljede nije bilo niti Devina Bookera, a njegov učinak odličnom partijom nadoknadio je Kelly Oubre Jr. ubacivši 26 poena uz 11 skokova. Deandre Ayton zabilježio je 22 i 13 skokova, Sunsi su na poluvremenu vodili 18 razlike, a drugo poluvrijeme bilo je problematično na šutu s obje strane, ipak vodstvo Phoenixa nije dolazilo u pitanje. Nikola Jokić je s 23 poena i deset skokova bio najbolji kod vodeće momčadi Zapadne konferencije, Jamal Murray ubacio je 21.

Sunsi nisu jedini koji su šokirali protekle večeri, Boston je poražen u Orlandu nakon čega je Kyrie Irving prozvao svoje suigrače. Jayson Tatum je sa zvukom sirene promašio šut za produžetak. Aaron Gordon je bio prvo ime utakmice s 28 poena i 12 skokova, odličnu utakmicu kod domaćina odigrao je i Terrence Ross s 25 koševa. Irving je ubacio identičan broj poena kod gostiju.