Šarić impresionirao, Bogdanović sjajan u Clevelandu

NBA 9. sij 20197:11 > 7:15
Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)

Najmlađi trener u ligi pobjedom je započeo trenersku karijeru u Minnesoti, a Dario Šarić dobio je veću priliku nego što je bio slučaj kod bivšeg trenera. Bojan Bogdanović ponovno je ulovio napadački ritam, a Indiana je slavila u Clevelandu. Mario Hezonja predvodio je Knickse u porazu protiv prvaka.

U vrlo izjednačenoj i neizvjesnoj utakmici, Wolvesi su osigurali debitansku pobjedu za svog novog trenera, 32-godišnji Ryan Saunders najmlađi je trener koji vodi jednu profesionalnu momčad u posljednjih 40 godina. Minnesota je stigla u Oklahomu s ambicijom pobjede, OKC ne voli igrati protiv Vukova koji bi mogli izgubiti od svakoga u ligi, ali kada dođe okršaj s Thunderom uvijek se pronađe rješenje. Dario Šarić nije bio najbolji strijelac Wolvesa, niti izbliza, no bio je najbolji igrač momčadi ako ćemo gledati net rating (+22). Novi trener dopustio je Dariju više slobode, a hrvatski reprezentativac odlično je iskoristio priliku. U 25 minuta provedenih na parketu, Šarić je upisao 15 poena (5-12, trica 2-6, sl. bacanja 3-5), sedam skokova, dvije asistencije te jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte. Andrew Wiggins bio je ofenzivno dominantan s 40 poena dodavši i deset skokova. Josh Okogie pogodio je najvažniju tricu utakmice 27.8 sekundi prije isteka vremena kojom je Minnesota povela 119:115, šest sekundi kasnije Russell Westbrook pogađa dva slobodna bacanja, a OKC je dobio novu priliku nakon što je Tyus Jones pogriješio u vođenju lopte. U završnih sedam sekundi Russell Westbrook dva puta je promašio tricu kojom bi Thunder došao do pobjede. Paul George je s 27 poena predvodio OKC, Westbrook je dodao 25 uz 16 asistencija, a Steven Adams 20 i 12 skokova.

Indiana je fantastično otvorila utakmicu u Clevelandu, na koncu prve četvrtine ostvarena je prednost od 22 poena (38:16), no Cavsi su do kraja utakmice smanjivali zaostatak, ali pokazalo se kako je rupa u koju su upali nakon početnih dvanaest minuta utakmice bila preduboka. Bojan Bogdanović bio je drugi strijelac u pobjedničkom sastavu s 23 poena (9-16, trica 2-6, sl. bacanja 3-3), dodao je četiri skoka, dvije asistencije i osvojenu loptu, a na parketu je proveo 32 minute. Thaddeus Young predvodio je Pacerse s 26 koševa koliko je postigao Jordan Clarkson na drugoj strani. Ante Žižić oporavio se nakon ozljede koljena, zaigrao je 13 minuta, zabilježio je učinak od šest poena (0-1, sl. bacanja 6-6) i šest skokova.

Mario Hezonja igra kao novi čovjek nakon nedavne krize kada je u potpunosti izgubio minutažu, protiv Golden State Warriorsa bio je najbolji strijelac Knicksa. Igrajući 25 minuta, Dubrovčanin je upisao 19 poena (7-12, trica 1-3, sl. bacanja 4-4), šest skokova, tri osvojene i jednu izgubljenu loptu. Klay Thompson je s 43 poena predvodio Warriorse.

Nikola Jokić još je jednom bio junak Denver Nuggetsa, pogodio je najvažniji koš na utakmici 2.4 sekunde prije kraja dvoboja u Miamiju. Domaćin nije dobio priliku šutirati za pobjedu nakon što je Kelly Olynyk pogriješio u primopredaji lopte. Jamal Murray je s linije slobodnih bacanja potvrdio pobjedu Nuggetsa koji su zadržali vodeću poziciju na Zapadu. Srpski centar upisao je novi triple-double s 29 poena, 11 skokova i deset asistencija, Murray je pridodao 18. Dion Waiters je s 15 koševa predvodio Heat koji je dobio čak sedam igrača s dvoznamenkastim brojem poena, no pobjeda je izostala. Jokić (23 godine) je inače postao treći najmlađi igrač u povijesti lige s 20 triple-double učinaka, ispred njega samo su Oscar Robertson i Magic Johnson koji su bili godinu dana mlađi.

Od ostalih utakmica, Philadelphia je svladala Washington, a utakmicu karijere odigrao je rookie Landry Shamet ubacivši 29 poena (osam trica), Dragan Bender nije zaigrao u pobjedi Sunsa nad Kingsima.