Simon odličan u Efesovom gaženju Budućnosti

NBA 18. pro 201819:38 > 19:40
Alex Livesey / Staff

Košarkaši Budućnosti doživjeli su treći poraz u nizu. Gostujuća turneja nakon pobjeda protiv Barcele i Mege je završena loše. Nakon Gran Canarije i Cibone, Podgoričani su poraženi od Efesa u Istanbulu sa 106:68.

KK Budućnost Voli

Prevagu na stranu izabranika Ergina Atamana donijeli su Rodrigo Bubois s 22, Motum sa 17 i Krunoslav Simon sa 15 koševa.

Kod Budućnosti koja je održavala rezultatski priključak do sredine treće dionice, bolji od ostalih bio je Earl Clarke koji je ubacio 21.

Izabranici Aleksandra Džikića imali su uspona i padova tijekom prvog poluvremena u utakmici s moćnim i objektivno kvalitetnijim Efesom, ali su na kraju imali minus od osam koševa. I dalje su bili u igri.

Budućnost je dobrom napadačkom igrom održavala priključak u trećem dijelu igre, ali u obrani nisu uspjevali zaustaviti igrače Efesa. Izabranici Ergina Atamana su u završnici ove trećine pojačali agresivnosti u dbrani, Budućnost nije nalazila rješenje.

Efes je nastavio pogađati gotovo bez greške i za tili čas je na semaforu pisalo 92:63. U tom trenutku pitanje pobjednika je bilo riješeno. Efes je treću dionicu, u kojoj je sve bilo gotovo, dobio sa 32:12, a Budućnost je pet minuta prije kraja iste imala minus od svega šest koševa i činilo se da mogu ostati konkurentni do kraja. Umjesto toga, uslijedio je debakl.