Šarić na sjajnih +32, Hezonja solidan u porazu Knicksa

NBA 18. pro 20187:20 > 7:24
Hannah Foslien/Getty Images

Dario Šarić ponovno se našao na klupi Minnesote nakon povratka Taja Gibsona, međutim odigrao je vrlo kvalitetno u pobjedi nad Kingsima. Russell Westbrook krupnim koracima juri prema Magicu Johnson kada je riječ o broju triple-double učinaka, a Mario Hezonja dobro je iskoristio 17 minuta na terenu.

Šarić je itekako zadovoljio u 35 minuta akcije protiv Sunsa proteklog vikenda kada je prvi put otkada je stigao u Minneapolis startao u početnoj petorci, no povratkom Taja Gibsona koji je poraz u Phoenixu propustio zbog osobnih razloga, ponovno je označio Šarićev povratak na klupu. No, Šibenčanin se nije previše iznenadio zbog te odluke Toma Thibodeaua koji je veliki fan lika i djela Taja Gibsona. Wolvesi su demolirali Sacramento Kingse na takav način da je trener gostiju Dave Joerger iz ‘protesta’ vlastite startere odlučio eliminirati već nakon prvog poluvremena i većinu minuta prepustiti rezervama. Nakon samo dvadeset četiri minute utakmice, Minnesota je držala prednost od trideset razlike pa je i Thibodeau odlučio kvalitetnije raspodjeliti minute, zaigrao je svaki igrač na rosteru, a čak njih devet upisalo je dvoznamenkast učinak. Najviše je ubacio je Andrew Wiggins sa 17 poena, Gorgui Dieng je pridodao 15 uz osam skokova, a Šarić je u dvadeset minuta upisao 12 poena (4-16, trica 1-2, sl. bacanja 3-4), sedam skokova i tri asistencije, a ostvario je impresivan net rating od +32. Bolji u tom segmentu bio je samo Okogie (+33). Inače, Thibodeau je još jednom pokazao zašto je posljednjih godina toliko omražen kod navijača Wolvesa, naime Robert Covington već tjedan dana ne igra dobro zbog problema s koljenom, u tom periodu Wolvesi su izgubili četiri od pet utakmica i sada kada su osigurali jednu lakšu utakmicu, Thibs je svog najboljeg obrambenog igrača u igru držao punih 36 minuta. Buddy Hield je s 21 poenom predvodio Kingse.

San Antonio Spursi još su jednom potencirali probleme u Philadelphiji koja je upala u prvu krizu sada kada se već u rotaciji ustalio Jimmy Butler. Sixersi su teško poraženi u San Antoniju uz vrlo lošu šutersku večer. Spursi su posljednjih šest utakmica odigrali kod kuće, ostvarili pet pobjeda, a sigurno će žaliti što nisu imali i savršenih šest pobjeda nakon što su prokockali 21 razlike u porazu protiv slabih Bullsa. Ipak, Spursi napreduju, pogotovo u obrani, svi šest protivnika zadržali su ispod sto poena. Sixersi su izgubili tri od posljednje četiri utakmice, dva najbolja igrača iz Phile bila su limitirana, Joel Embiid završio je s 13 poena uz šut 6-17 (trica 0-6), dok je Butler upisao tek šest poena (3-13, trica 0-3). Rudy Gay s 21 poenom te LaMarcus Aldridge (10sk) i DeMar DeRozan s 20 predvodili su Spurse.

Blake Griffin ostvario je triple-double nakon samo tri četvrtine, upravo u trećoj dionici Pistonsi su nadoknadili minus od 15 poena protiv Milwaukee Bucksa. Ipak, Griffin je podbacio u završnoj četvrtini, iako je zabilježio 19 poena, 11 asistencija i deset skokova, Blake je upisao i čak deset izgubljenih lopti, a promašio je dva pokušaja za tricu u posljednjih četrnaest sekundi utakmice. Giannis Antetokounmpo još je jednom bio ključan igrač Bucksa, kada je trebao povukao je svoju momčad, posebno nakon što je u završnici Eric Bledsoe (17p, 9as) promašio tri povezana slobodna bacanja. Giannis je završio s 32 poena i 12 skokova, Khris Middleton ubacio je 22 za pobjedničku momčad. Reggie Bullock s 24 i Stanely Johnson s 20 poena bili su najefikasniji kod Pistonsa.

Damian Lillard ubacio je 22 od 39 poena u trećoj četvrtini kada je pogodio pet trica povevši svoje Blazerse do petnaest poena prednosti (95:80) protiv LA Clippersa koji su prvi put ove sezone izgubili četiri povezane utakmice usprkos učinku karijere Tobiasa Harrisa koji je također ubacio 39 koševa. McCollum s 27 i Jusuf Nurkić s 20 poena odigrali su odlično kod Blazersa, dok je Shai Gilgeous-Alexander ubacio 24 za Clipperse.

Phoenix Sunsi odjednom više nisu najgora momčad lige. Upisali su treću uzastopnu pobjedu i to protiv New York Knicksa koji su izgubili osmi put u zadnjih deset utakmica. Devin Booker odigrao je sjajno s 38 poena, izvrsnim partijama pratili su ga TJ Warren s 26 i Deandre Ayton s 21 poenom te 13 skokova. Dragan Bender dobio je dvije minute, nije se upisao u statistiku. Knickse je predvodio Mudiay s 32 poena, a vrlo dobru utakmicu odigrao je Mario Hezonja koji je zaigrao 17 minuta, upisao je 14 poena (6-11, trica 1-3, sl. bacanja 1-3) i pet skokova.

Russell Westbrook u lakoj pobjedi OKC-a nad Chicagom upisao je 111. triple-double karijere s 13 poena, 16 skokova i 11 asistencija.