Tužni Bikovi: Čovjek od 40 mil. dolara seli na klupu

NBA 14. pro 20189:08 > 9:13
Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)

Sezona Chicago Bullsa kreće se od lošeg prema lošijem, a nova odluka vodećih ljudi kluba neće nimalo olakšati život vjernim navijačima.

Jabari Parker, ne tako davno bio je drugi izbor drafta, nakon što su ga se Milwaukee Bucksi odrekli proteklog ljeta stigao je u svoj rodni grad Chicago potpisavši ugovor s Bullsima vrijedan 40 milijuna dolara na dvije godine.

Prošloga tjedna otkaz je zaradio trener protekle tri godine Fred Hoiberg nakon čijeg odlaska počele su na površinu stizati informacije kakav je kaos vladao u svlačionici Bullsa. Hoiberg je bio trener bez autoriteta, kao iz neke tinejdžerske serije gdje bogati klinac s košarkaškim talentom diktira tko će i koliko igrati. U ovom slučaju, taj bogati ‘klinac’ bio je Zach LaVine. Hoiberga je zamijenio ipak drugačiji tip trenera, Jim Boylen koji je brzo stekao ugled tvrdokornog o čemu smo svjedočili prije nekoliko dana kada su se igrači Bullsa odlučili potužiti Udruzi igrača (NBPA) jer ih je trener tjerao na trening u nedjelju. I to nakon što su pregaženi od Bostona s pedeset i šest poena razlike.

Povezano

Bilo je jasno kako neki od igrača ne pružaju očekivane partije, prvenstveno je riječ o trudu, voljnom momentu, a prva žrtva novog trenera postao je Jabari Parker. Boylen je uz blagoslov predsjednika kluba Johna Paxsona odlučio veliko klupsko pojačanje potpuno izbaciti iz rotacije.

Ovdje se radi o matchupu, mislim da Jabari u ovom trenutku nije uspješan u tom segmentu. Ovo je momčadska igra, koliko god igrač dobije minuta mora ih odraditi profesionalno, kada je na klupi očekujem da podržava igrače na terenu“, odriješito je novinarima odgovorio Boylen.

Parker ove sezone prosječno postiže vrlo solidnih 15.8 poena uz sedam skokova, no u noćašnjem dvoboju protiv Orlanda (poraz 97:91) igrao je tek četiri minute bez učinka.