Harden nadmašio Jamesa, Sunsi pokvarili Dirkov debi

NBA 14. pro 20187:09 > 7:10
Photo by Rob Carr/Getty Images)

James Harden odigrao je jednu od spektakularnih utakmica kakvih samo on može ostvariti, a Phoenix Sunsi napokon su upisali petu pobjedu sezone pokvarivši prvi nastup Dirka Nowitzkog.

James Harden igrao je sjajnu utakmicu kada je u prvoj polovini posljednje četvrtine zatražio od trenera Mikea D’Antonija izlazak iz igre kako bi se odmorio. Rijetkost je da se takvo nešto dogodi, pogotovo u situaciji kada se njegova momčad bori za pozitivan rezultat poput Lebrona Jamesa i Lakersa.

Kada igrate po 45 minuta svaku večer poput sjajnih, talentiranih protivnika ponekad je potrebno uzeti malo odmora. To kratko razdoblje omogućilo mi je da uhvatim novih zamah, dobijem potrebnu energiju kako bih na pravi način odradio utakmicu do kraja,” kazao je nakon dvoboja Harden.

Vratio se u igru pet minuta prije kraja dvoboja, a do posljednjeg zvuka sirene ubacio je jedanaest poena ostvarivši 37. triple-double karijere s nevjerojatnih 50 poena, 11 asistencija i deset skokova. LeBron James kasnije je govorio o nezadovoljstvu što su Lakersi omogućili Hardenu čak 19 pokušaja s linije slobodnih bacanja (pogodio je 18).

On je i bez takvih situacija toliko talentiran, može zabiti na različite načine i ne smijete mu omogućiti lake poene“, govorio je James koji je završio s 29 poena. Kyle Kuzma pridodao je 24 za Lakerse kod kojih je Ivica Zubac utakmicu odgledao s klupe bez prilike zaigrati. Clint Capela upisao je 16 poena uz 14 skokova za Rocketse koji su ostvarili trinaestu pobjedu sezone.

Najgora momčad lige, Phoenix Sunsi pobijedili su prvi put u posljednjih deset utakmica i to bez svog najboljeg igrača, ozlijeđenog Devina Bookera. Nije zaigrao niti Dragan Bender, a ključnu partiju pružio je TJ Warren ubacivši 30 poena. Mavsi su neutralizirali Deandre Aytona (sedam poena), međutim i sami su imali problema s realizacijom, iz igre su šutirali ispod 40 posto, a s trice mizernih 5-33. Harrison Barnes je postigao 15 poena, DeAndre Jordan 14 uz 15 skokova, a Luka Dončić je pridodao 13 koševa, šest asistencija i pet skokova. Ipak, valja istaknuti kako je napokon svoju 21. sezonu započeo Dirk Nowitzki zaigravši šest minuta, upisao je jedan koš za dva. Veliki Nijemac time je preskočio Kobeja Bryanta koji je za Lakerse odigrao dvadeset sezona. Njih dvojica su jedini koji su 20 ili više godina proveli u jednom klubu.

Orlando i Chicago odigrali su utakmicu u Areni Ciudad de Mexico, u glavnom gradu Meksika. Magic je slavio zahvaljujući Nikoli Vučeviću koji je pogodio ključan koš za vodstvo Orlanda na ulasku u završnu minutu dvoboja, a DJ Augustin je zakapario pobjedu s četiri povezana slobodna bacanja. Vučević je predvodio sve strijelce s 26 poena i deset skokova, Zach LaVine je ubacio 23 za Bullse koji su druga najpopularnija momčad u Meksiku (iza Lakersa) stoga ne čudi da su dobili priliku zaigrati utakmicu regularne sezone u toj zemlji. Utakmicu je pratilo više od 22 tisuće gledatelja, a Orlando će u istoj dvorani ponovno zaigrati u subotu kada će dočekati Utah Jazz. Ovo je bila 27. utakmica koja je igrana u Mexico Cityju, osma regularne sezone.

U posljednjoj utakmici večeri, San Antonio Spursi su četvrtom uzastopnom pobjedom ponovno u ‘pozitivnom’ na omjeru 15-14. LA Clippersi razočarali su otporom, a Spursi su proslavili pobjedu od 38 razlike. LaMarcus Aldridge s 27 poena i Rudy Gay s 21 predvodili su pobjednički sastav.