Bojan i Dario odlični, izvanredni Irving spasio Boston

NBA 13. pro 20186:34 > 6:38
Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Bojan Bogdanović i Dario Šarić odigrali su vrlo dobre utakmice, no samo je jedan upisao pobjedu. Mario Hezonja nažalost više nije član startne petorke New York Knicksa koji su ponovno poraženi.

Nakon propuštenih jedanaest utakmica, u postavu Indiana Pacersa vratio se Victor Oladipo, u pravom trenutku, za derbi protiv Milwaukee Bucksa. Nekadašnji drugi pick drafta upisao je 12 poena uz deset skokova i šest asistencija. Pacersi su zabilježili petu povezanu pobjedu te su sve bliži vodećim momčadima Istočne konferencije. Indiana je odigrala ponajbolju defanzivnu utakmicu sezone, najefikasnu momčad lige zadržali su s gotovo 22 poena manje od prosjeka, a posebnu su dominaciju pokazali u skoku (55-43). Thaddeus Young upisao je 25 poena uz 11 skokova, Myles Turner dodao je 23, a ponovno je odličan bio Bojan Bogdanović koji je u 33 minute igre zabilježio 16 poena (5-10, trica 3-5, sl. bacanja 3-3), četiri skoka i istovjetan broj izgubljenih lopti. Eric Bledsoe je predvodio Buckse s 26 koševa.

Igrači Minnesote nimalo se ne zabavljaju na turneji po Zapadu. Nakon Portlanda i Golden Statea upisali su treći uzastopni poraz, i to u Sacramentu gdje su prezentirali jednu od najgorih defanzivnih predstava sezone. Nenad Bjelica je svojoj bivšoj momčadi ubacio 25 poena, Bogdan Bogdanović i Buddy Hield pridodali su po 20 za Kingse, a rookie Marvin Bagley Jr. upisao je 17 koševa i deset skokova. Sacramento je na poluvemenu vodio trinaest razlike, međutim Wolvesi su se sjajnom trećom četvrtinom vratili, čak i poveli (71:68). No, u tim trenucima uslijedila je serija Kingsa od 11-0 i stvari su ponovno krenule u smjeru domaćeg sastava. Iako se Minnesota primakla na minus četiri početkom posljednje četvrtine, domaća momčad sjajno je odigrala period od tri minute kada su formirali najveće vodstvo na utakmici (117:101) i za Vukove više nije bilo povratka. Andrew Wiggins s 25 poena predvodio je poraženi sastav, Derrick Rose ubacio je 20, a Karl-Anthony Towns 19 i 11 skokova. Vrlo dobar bio je Dario Šarić koji je na terenu proveo 31 minutu upisavši 18 poena (6-9, trica 2-5, sl. bacanja 4-4), šest skokova, tri asistencije i osvojenu loptu

U Clevelandu su se sastali Ante Žižić i Mario Hezonja. Nažalost, niti jedan nije ostavio trag na utakmici u kojoj su slavili Cavsi. Žižić je bio jedini igrač domaćeg sastava koji nije zaigrao, a Hezonja je nakon jedanaest utakmica u startnoj petorci preselio na klupu, igrajući 11 minuta zabilježio je skromnih dva poena (1-3) i osvojenu loptu. Jordan Clarkson s 28 poena i Rodney Hood s 23 predvodili su Cavse, a odličnu partiju odigrao je i povratnik u redove Cavsa, Matthew Dellavedova koji je zabilježio 15 poena u 22 minute igre. Tim Hardaway Jr. i Enes Kanter (10 skokova) predvodili su Knickse s po 20 poena.

Toronto Raptorsi i drugi put ove sezone svladali su aktualne prvake najavivši potencijalno veliko finale u lipnju. Za razliku od nedavnog okršaja u Torontu, ovoga puta Raptorsi su dominirali Warriorse ostvarivši pobjedu od okruglih dvadeset razlike. Pobjeda je time impresivnija jer je ostvarena bez Kawhija Leonarda koji je štitio ozlijeđenu preponu pa nije zaigrao. Kyle Lowry bio je izvrstan s 23 poena i 12 asistencija, Serge Ibaka pridodao je 20 uz 12 skokova. Kevin Durant je s 30 poena bio prvo ime Warriorsa. Interesantno, ovo je prva pobjeda Raptorsa u Oaklandu od 2004. godine.

Odličnu su utakmicu u Washingtonu odigrali domaći Wizardsi i Boston Celticsi koji su doputovali bez Ala Horforda, Gordona Haywarda i Jaylena Browna, a junaka su još jednom pronašli u Kyriju Irvingu. Bradley Beal spasio je Wizardse u regularnom tijeku utakmice kada je povezao tri poena jedanaest sekundi prije kraja, a u posljednjih trenucima dvoboja Irving je promašio polaganje. No, Kyrie se iskupio u produžetku postigavši posljednjih dvanaest poena za Celticse uključujući dvije uzastopne trice s kojima je preokrenuo rezultat. Irving je završio s 38 poena i sedam asistencija, a odlično su ga pratili Marcus Morris s 27 poena i devet skokova te Marcus Smart (18 poena) koji je čak jedno vrijeme proveo i na poziciji centra. Boston je došao do sedme uzastopne pobjede dok su Wizardsi poraženi treću utakmicu u nizu. John Wall postigao je 34 poena uz 13 asistencija, Beal je pridodao 22.

Nevjerojatna završnica dvoboja Hornetsa i Pistonsa. Jeremy Lamb je tri desetinke prije kraja utakmice pogodio koš za pobjedu Hornetsa, međutim suci su zaustavili igru nakon koša primjetivši da Charlotte na terenu ima čak dva igrača više. Naime, Malik Monk i Bismack Biyombo ušli su u terenu iščekivajući Lambov pokušaj, nastao je muk u dvorani dok su suci odlučivali što će učiniti, no na sreću Hornetsa dosudili su samo tehničku pogrešku s jednim slobodnim bacanjem te loptom sa strane za Pistonse koji nisu uspjeli preokrenuti rezultat. Kemba Walker je bio najbolji pojedinac dvoboja s 31 poenom.

Spomenimo još iznenađujuć poraz Philadelphije pred svojim navijačima, bolji su bili Netsi za koje je učinak karijere od 39 poena ostvario Spencer Dinwiddie. Na drugoj je strani Joel Embiid postigao 33 poena uz 17 poena, Sixersi su igrali bez Jimmyja Butlera. New Orleans je uz 44 poena i 18 skokova Anthonyja Davisa nadigrao OKC.