Pacersi obranom protiv Bullsa, Bogdanović vrlo dobar

NBA 5. pro 20184:57 > 5:00
(Photo by Ron Hoskins/NBAE via Getty Images)

Bojan Bogdanović i Indiana Pacersi vratili su se pobjedničkim navikama svladavši Chicago Bullse.

Indiana i Chicago odigrali su utakmicu koju gledatelji u areni Bankers Life Fieldhouse neće dugo pamtiti. Obje momčadi loše su šutirale, posebno u prvom poluvremenu kada je Indiana usprkos vodstvu od devet razlike u jednom trenutku na kraju zaostajala (45:43). Ipak, u nastavku dvoboja kvalitetnija momčad je pobijedila, Pacersi su ponovno zaigrali bez najboljeg igrača Victora Oladipa koji ima problema s koljenom i neće još neko vrijeme igrati. Darren Collison predvodio je pobjednički sastav s 23 poena, Myles Turner posebno je bio aktivan u obrani s pet blokada kojima je pridodao 18 poena i 11 skokova. Bojan Bogdanović nastavio je igrati u dobroj formi, ubacio je 14 poena (5-10, trica 1-4, sl. bacanja 3-4) uz šest skokova, dvije asistencije, po jednu osvojenu i izgubljenu loptu, na terenu je proveo 33 minute. Bullse je predvodio Lauri Markkanen s 21 poenom i deset skokova. Chicago je izgubio sedam utakmica u nizu, a u Indianapolisu je debitirao privremeni trener Jim Boylan koji je naslijedio otpuštenog Freda Hoiberga. Bullsi drže omjer 5-20 i trenutno su najgora momčad Istočne konferencije.

Luka Dončić vratio se u dresu Dallas Mavericksa nakon propuštene utakmice zbog ozljede i odmah je pokazao koliko je važan za svoju novu momčad u prvoj NBA sezoni. Slovenski 19-godišnjak je ubacio 21 poen uz devet skokova, a Mavsi su pobijedili u osam od posljednjih deset utakmica. Dallas je nakon prve četvrtine vodio 14 razlike (34:20), do kraja susreta imali su i 16 poena prednosti, a Blazersi su tek u završnim minuta posljednje četvrtine uspjeli smanjiti zaostatak ispod deset poena, no bilo je prekasno za pokušaj preokreta. Wesley Matthews ubacio je 17 poena za pobjednički sastav, DeAndre Jordan dodao je 12 uz 17 skokova. Damian Lillard je s 33 poena bio prvo ime Blazersa.

San Antonio Spursi ponovno su doživjeli težak poraz i definitivno potvrdili kako je momčad koju već 22 godine vodi Gregg Popovich u velikoj krizi koja se manifestira posljednje tri sezone, a čini se da ove godine doživljava svoju kulminaciju. Sve su glasnije priče kako će se Popovich umiroviti na kraju tekuće sezone te se u potpunosti posvetiti vođenju američke reprezentacije čiji je izbornik postao nakon Olimpijskih igara u Riju, a svoje prvo natjecanje imat će iduće godine na svjetskom prvenstvu u Kini. U protekle četiri utakmice, Spursi su najprije izgubili s ukupnih 70 razlike od Minnesote i Houstona, nakratko su se vratili pobjedama protiv Portlanda, a noćas je ponovno nastupio težak poraz, bolji su bili košarkaši Utah Jazza koji su slavili s ogromnih 34 razlike. Donovan Mitchell ubacio je 20 poena za pobjedničku ekipu, Rudy Gobert pridodao je 18 uz deset skokova i tri blokade. Najbolju utakmicu svoje dvoipol-godišnje NBA karijere, za Spurse, odigrao je austrijski centar Jakob Poeltl ubacivši 20 poena za samo 19 minuta igre.

U preostale dvije utakmice NBA večeri, Orlando je slavio u floridskom obračunu protiv Miamija, Aaron Gordon bio je najbolji s 20 poena i 13 skokova, a Sacramento je trijumfirao u Phoenixu koji je ponovno šokirao vlastite navijače. Naime, nakon prve četvrtine Kingsi su imali vodstvo 36:9. Buddy Hield je ubacio 20 poena za Sacramento. Dragan Bender je igrao 12 minuta, upisao je četiri poena (0-1, trica 0-1, sl. bacanja 4-4), dva skoka i asistenciju.