Bojanu dvoboj Bogdanovića, ali Kraljevima pobjeda

NBA 2. pro 20187:36 > 7:37
Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Bojan Bogdanović odigrao je ponajbolju utakmicu sezone, no Indiana Pacersi nisu uspjeli doći do pobjede u Sacramentu.

Dok nema Victora Oladipa, priliku postati prvom zvijezdom Indiana Pacersa ne propušta iskoristiti Bojan Bogdanović koji u odsustvu najboljeg igrača momčadi igra svoju najbolju košarku ove sezone. Bojan je ponovno bio najefikasniji strijelac Pacersa, u dvoboju dva Bogdanovića bio je bolji od Bogdana, no srpski šuter kasnije je ipak bio zadovoljniji obzirom da su njegovi Kingsi odnijeli još jednu pobjedu. Momčadi su se tijekom cijelog dvoboja izmjenjivale u vodstvu sve dok Sacramento nije utakmicu završio nizom od 8-3 koji je okrunio Willie Cauley-Stein (17p, 13sk) zakucavanjem šesnaest sekundi prije kraja dvoboja. Bojan je pokušao donijeti pobjedu Pacersima 4.6 sekundi prije kraja, nije uspio, no Indiana je uhvatila napadački skok da bi sekundu prije kraja Darren Collison pogreškom poklonio pobjedu Kingsima. Bojan je igrao 38 minuta, ubacio je 27 poena (10-19, trica 2-6, sl. bacanja 5-6), dodao je tri skoka, dvije asistencije i tri izgubljene lopte. S druge strane, Bogdan je bio najbolji kod Kingsa s 20 poena i šest asistencija.

Boston Celticsi polako ulaze u formu, a s njima i Gordon Hayward koji se muči sa samopouzdanjem nakon povratka košarci poslije godinu dana izbivanja zbog teške ozljede. Koliko napreduje, Hayward je pokazao u Minneapolisu ubacivši 30 poena uz devet skokova i osam asistencija, a Celticsi su pobijedili treći put zaredom, s druge strane prekinuvši niz Wolvesa od četiri pobjede. Prvi put u posljednjih osam utakmica, Minnesota je dopustila protivniku više od 103 poena. Kyrie Irving pridodao je 21 poen uz devet dodavanja, a kod Vukova najefikasniji bio je Derrick Rose s 26 koševa, Karl-Anthony Towns ubacio je 20 i devet skokova. Dario Šarić igrao je 20 minuta, upisao je sedam poena (2-6, trica 0-4, sl. bacanja 1-2) uz četiri skoka, po asistenciju i blokadu.

Mario Hezonja sjajno je započeo dvoboj Knicksa protiv Bucksa ZAKUCAVANJEM pored/preko Giannisa Antetokounmpa, nažalost to je bio i jedini koš 23-godišnjeg Dubrovčanina koji je unatoč tome što je ponovno bio starter igrao tek dvanaest minuta, šutirao je 1-2, pridodao po dva skoka i asistencije, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte. Bucksi su u jednom trenutku vodili i 16 razlike, no Knicksi iako spadaju u donji dom Istočne konferencije, pod vodstvom Davida Fizdalea igraju izuzetno borbenu košarku u kojoj je bitan svaki posjed. Ponekad nedostatak talenta rezultira porazom, no ovoga puta ta borbenost ih je dovela do pobjede. Tri minute i 23 sekunde prije kraja utakmice, Milwaukee je imao vodstvo 121:112, međutim Knicksi su utakmicu završili serijom 12-3 izborivši produžetak, Giannis je promašio šut za pobjedu Bucksa dvije desetinke prije posljednjeg zvuka sirene. U produžetku, nakon ubačenog slobodnog bacanja Emmanuela Mudiayja za vodstvo Knicksa 136:134, tragičar utakmice postao je centar Bucksa Brook Lopez koji je u posljednjoj sekundi promašio oba slobodna bacanja. Mudiay je predvodio Knickse s 28 poena, Kevin Knox ubacio je 26, a po 21 pridodali su Dotson i Hardaway Jr. Giannis je s 33 poena, 19 skokova i sedam dodavanja ponovno bio najbolji u redovima Bucksa.

Steph Curry vratio se na parket nakon jedanaest utakmica prisilnog odmora zbog ozljede, pri gostovanju Warriorsa u Detroitu ubacio je 27 poena, međutim prvaci su poraženi od vrlo dobrih Pistonsa koji su zabilježili petu uzastopnu pobjedu. Blake Griffin bio je najbolji s 26 poena, Andre Drummond (16p) dominirao je u skoku s 19 uhvaćenih lopti. Kod Warriorsa, Kevin Durant upisao je 28 poena, a Klay Thompson 21.

Spomenimo i kako je Cleveland izgubio od najbolje momčadi lige, Toronto Raptorsa, Ante Žižić nije bio dostupan zbog ozljede lijevog koljena. Kawhi Leonard upisao je 34 poena za Raptorse.