Najbolji tricaš NBA lige osigurao pobjedu Pacersima

NBA 28. stu 20183:36 > 3:37
Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Bojan Bogdanović pogodio je najvažniji koš na utakmici Indiane i Phoenixa, Pacersi su pobijedili drugi put zaredom.

Činilo se kako će Phoenix šokirati jednu od najboljih momčadi Istočne konferencije, no Pacersi ponovno bez Victora Oladipa odigrali su izvrsnu završnicu dvoboja i zasluženo slavili. Odlične partije prezentirali su Domantas Sabonis (21p, 16sk), Doug McDermott (21p) i Myles Turner (16p, 13sk), no junak je postao Bojan Bogdanović koji je još uvijek najbolji tricaš lige gledajući postotak uspješnosti. Upravo je tricom, 31 sekundu prije kraja utakmice hrvatski reprezentativac osigurao ključno vodstvo, a pokazati će se i pobjedu svojoj momčadi. Bojan je zatim uhvatio i obrambeni skok u idućem napadu, a dvoboj je završio s 15 poena (5-12, trica 2-3, sl. bacanja 3-5), pet skokova i dvije izgubljene lopte igrajući 24 minute. TJ Warren je s 25 poena predvodio Sunse kod kojih Dragan Bender ponovno nije zaigrao.

Toronto Raptorsi uspješno su se oporavili od vrlo lošeg prvog poluvremena (71:59) protiv Grizzliesa, pojačali su intenzitet obrane u nastavku dvoboja osiguravši vrlo dobru pobjedu na gostovanju u Memphisu. Rezultat je bio izjednačen na ulasku u završnih pet minuta dvoboja (107:107) da bi tada Raptorsi krenuli u seriju 9-2 kojom su osigurali pobjedu. Kyle Lowry je s 24 poena predvodio kolonu od šest igrača Raptorsa sa dvoznamenkastim učinkom, VanVleet je pridodao 18, dok su Grizzliese predvodili Marc Gasol s 27, odnosno Mike Conley s 20 poena.

Detroit Pistonsi prekinuli su niz New York Knicksa od tri pobjede, Blake Griffin bio je neriješiv problem za momčad Davida Fizdalea, završio je dvoboj s 30 poena. Mario Hezonja petu uzastopnu utakmicu započeo je u početnoj petorci Knicksa, ali opet se nije iskazao, samo pet poena (1-3, trica 1-3, sl. bacanja 2-2), skok, asistencija, osvojena i izgubljena lopta u 16 minuta igre. Pistonsi su protivnika zadržali na šutu ispod 40 posto, a vodstvo nisu ispuštali iz ruku od druge četvrtine pa sve do samoga kraja. Reggie Jackson i Stanley Johnson ubacili su po 21 poen za pobjednički sastav, a najefikasniji kod Knicksa bio je Alonzo Trier s 24 poena.

Atlanta Hawksi ostvarili su petu pobjedu sezone svladavši u Miamiju domaći Heat. Bio je to još jedan razočaravajući poraz za Miami koji ove sezone igra vrlo ružnu košarku, bez glave i repa i može se reći kako je i posao trenera Erika Spoelstre pod znakom pitanja. Taurean Prince potvrdio je pobjedu Hawksa s linije slobodnih bacanja 14 sekundi prije kraja utakmice, Josh Richardson je pokušao tricom donijeti slavlje domaćinu, nije uspio. Prince je predvodio Hawkse s 18 poena, Trae Young dodao je 17 uz deset asistencija. Richardson je s 22 poena bio prvo ime Heata.

Spomenimo i najteži poraz sezone LA Lakersa koji su u Denveru ostali zamrznuti na -32. Paul Milsap (11sk) i Jamal Murray ubacili su po 20 poena za Lakerse kod koji je Ivica Zubac igrao sedam minuta, promašio je oba šuta, upisao je dva skoka, blokadu i izgubljenu loptu.