Fantastičan Bogdanović, Butler spasio Sixerse

NBA 18. stu 20187:55 > 7:55
Joe Robbins, Getty Images Sport

Bojan Bogdanović bio je najbolji igrač Indiana Pacersa u pobjedi nad Atlanta Hawksima dok je Jimmy Butler u posljednjoj sekundi donio pobjedu Sixersima protiv Charlotte za koju je briljirao Kemba Walker.

Nakon što je Victor Oladipo napustio dvoboj Pacersa i Hawksa zbog ozljede, Bojan Bogdanović preuzeo je odgovornost. Trener Nate McMillan na hrvatskom je košarkašku bazirao napad i pokazalo se kako je to dobra odluka. U završnici posljednje četvrtine Bojan je pogodio tricu i slobodna bacanja čime je potvrdio desetu pobjedu sezone Pacersa. Utakmicu je završio s 22 poena (7-12, trica 3-5, sl. bacanja 5-5), po četiri skoka i izgubljene lopte. Na parketu je proveo 28 minuta.

Luda utakmica odigrana je u dvorani Charlotte Hornetsa gdje su gostovali Philadelphia Sixersi. Kemba Walker odigrao je utakmicu života ubacivši 60 poena, a upravo je playmaker Hornetsa odveo utakmicu u produžetak pogodivši dva slobodna bacanja 16 sekundi prije kraja. Sekundu prije iseka vremena, Jimmy Butler promašio je šut za pobjedu. No, veliko pojačanje Sixersa nešto kasnije iskupio se za taj promašaj. Nakon što je Jeremy Lamb izjednačio rezultat na 119:119, Butler je pogodio pobjedničku tricu tri desetinke prije posljednjeg zvuka sirene. Dojučerašnji igrač Minnesote završio je s 15 poena, a Sixerse je predvodio Joel Embiid s 33 poena i devet skokova, Ben Simmons (11sk, 9as) i JJ Redick dodali su po 23.

Luka Dončić bio je junak pobjede Dallas Mavsa protiv Golden State Warriorsa koji su izgubili četvrti put u posljednjih šest utakmica. Slovensko ‘čudo od košarkaša’ pogodio je lagani ulaz prema košu minutu i deset sekundi prije kraja, a nešto kasnije i dva slobodna bacanja. Mavsi su pobijedili četvrti put zaredom, 19-godišnji Dončić je završio s 24 poena i devet skokova, a za Warriorse koji posljednjih tjedana dana ne izgledaju nimalo pozitivno, Kevin Durant potigao je 32 poena, Klay Thompson dodao je 22. Prvaci su nastupili bez Stepha Curryja i Draymonda Greena.

Boston Celticsi nikako da povežu pobjednički niz, nakon izvrsne predstave protiv Toronta večer ranije, Celticsi su izgubili od Utah Jazza. Donovan Mitchell bio je uobičajeno učinkovit s 28 poena, Ricky Rubio pridodao je 20, Kyrie Irving je bio jedini raspoložen kod domaćih s 20 koševa. Jazz je formirao prednost od 15 poena na početku posljednje četvrtine, bez većih problema istu su zadržali do samog kraja.

Niz LA Lakersa od četiri pobjede završio je u Orlandu. LeBron James i suigrači odigrali su očajnu obranu, istovremeno nisu imali igrača koji bi zaustavio sjajnog Nikolu Vučevića. Crnogorski reprezentativac nastavio je sa sjajnim igrama ove sezone postigavši 36 poena uz 13 skokova, DJ Augustin dodao je 22. Magic je na ulazu u završnu dionicu stvorio razliku od devetnaest poena, a u tom razdoblju Lakersi osim Jamesa (22 poena) nisu imali raspoloženog igrača. Ivica Zubac nije igrao.

Spomenimo kako je OKC prošao gostovanje u Phoenixu uz 32 poena i 11 skokova Paula Georgea, a Dragan Bender je kod Sunsa igrao sedam minuta, promašio je oba šuta, upisao je dvije asistencije i izgubljenu loptu. Anthony Davis postigao je 40 poena u pobjedi Pelicansa nad Nuggetsima.