Šarić dobar u debiju, poraz Sixersa u Orlandu

NBA 15. stu 20187:51 > 7:52
Glenn James/NBAE via Getty Images

Dario Šarić i Jimmy Butler debitirali su za svoje nove ekipe, uspješniji je bio Dario čiji su Wolvesi upisali pobjedu nad New Orleans Pelicansima.

Dario Šarić i Robert Covington imali su topao doček od strane gledatelja u Target Centru, domu Minnesota Wolvesa, debi je prošao na najbolji mogući način, pobjedom protiv New Orleans Pelicansa. Covington je očekivano startao u početnoj petorci kao izravna zamjena za Butlera, dok je Šarić krenuo s klupe. RoCo kako je popularni nadimak Covingtona još je jednom pokazao koliko je kvalitetan obrambeni igrač (lani član prve obrambene petorke lige), a uz konstantno naganjanje protivničkih bekova ubacio je 13 poena uz sedam skokova igrajući čak 41 minutu. Dario je dobio upola manje vremena kao zamjena za Taja Gibsona, vrijeme je dobro iskoristio za devet poena (3-7, trica 1-2, sl. bacanja 2-2), tri skoka, dvije osvojene lopte, po jednu asistenciju i izgubljenu loptu. Šarić je nakon utakmice bio zadovoljan:

“Posljednjih nekoliko dana kao da su proletjeli, bilo je pravo zadovoljstvo igrati večeras pogotovo kada čitava ekipa igra momčadsku košarku, imali smo 29 asistencija što je odlična brojka.”

Karl-Anthony Towns ubacio je 25 poena uz 16 skokova, Andrew Wiggins dodao je 23 za Wolvese, dok je Pelicanse predvodio E’Twaun Moore s 31 poenom, Anthony Davis je dodao 29 i 11 skokova. Minnesota je pobijedila drugu utakmicu zaredom otkada je klub napustio Butler, a kod kuće su ove sezone na omjeru 6-1. Wolvesi će i iduće tri utakmice igrati pred svojim navijačima što je velika prilika da poboljšaju trenutni omjer (6-9), a idući protivnik, u subotu jest Portland.

Debi Jimmyja Butlera u dresu Philadelphia Sixersa prolazio je vrlo dobro sve do posljednje četvrtine kada se momčad u potpunosti raspala, završnu dionicu Orlando je dobio 35:19 preokrenuvši rezultat, a u posljednjim minutama izdržavši pritisak gostiju. Butler je ubacio 14 poena u dresu svog novog kluba. Joel Embiid je upisao je triple-double s 19 poena, 13 skokova i deset asistencija, a JJ Redick je bio prvi strijelac Sixersa s 22 poena. Nikola Vučević je s 30 koševa predvodio pobjednički Orlando.

LA Lakersi (Ivica Zubac nije igrao), nastavili su s dobrim nizom utakmica. Četvrtu pobjedu zaredom ostvarili su u Staples Centru protiv Portlanda, otkada je u Lakerse stigao Tyson Chandler momčad ne zna za poraz. LeBron James odigrao je spektakularnu utakmicu za Los Angeles, najbolju otkada je stigao proteklog ljeta, upisao je 44 poena, deset skokova i devet asistencija. JaVale McGee pridodao je 20. Jedina crna točka pobjede Lakersa jest ozljeda Rajona Ronda koji je slomio ruku tako da će biti izvan terena nekoliko tjedana. Damian Lillard s 31 poenom i 11 asistencija predvodio je Blazerse, CJ McCollum je dodao 23, a Jusuf Nurkić 21 uz 14 skokova.

Večer u NBA prošla je i uz nekoliko iznenađujućih rezultata. Najgora momčad Zapada, Phoenix lakoćom je pregazio San Antonio, TJ Warren ubacio je 27 poena za pobjednika, četiri minute u dresu Sunsa dobio je i Dragan Bender, ostao je bez poena (0-2), a uhvatio je jednu loptu. Marc Gasol s 29 i Mike Conley s 26 predvodili su Memphis do pobjede protiv Milwaukee Bucksa koji su izgubili prvu domaću utakmicu ove sezone. Khris Middleton je promašio tricu za produžetak. Dwane Casey pobjednički se vratio u Toronto, sada kao trener Detroita. Njegova momčad nanijela je drugi domaći poraz sezone Raptorsima, a Pistonse je predvodio Blake Griffin s 30 poena i 12 skokova. Luka Dončić i Dallas Mavsi zamrznuli su Utah Jazz na -50 u porazu s najvećom razlikom ove sezone.

New York Knicksi doživjeli su još jedan težak poraz, ovoga puta na gostovanju u Oklahomi. Domaći Thunder je predvodio sjajni Paul George s 35 poena, u dresu Knicksa Mario Hezonja igrao je 22 minute, zabilježio je šest poena (3-9, trica 0-2), šest skokova, dvije asistencije, blokadu i tri izgubljene lopte.