Houstonu derbi Zapada, Cavsima druga pobjeda

NBA 14. stu 20187:41 > 7:43
Ronald Cortes, Getty Images Sport

Houston Rocketsi polagano se vraćaju u formu, a Cleveland Cavsi upisali su drugu pobjedu sezone.

Usred drame oko odlaska Carmela Anthonyja koji je praktički protjeran iz svlačionice Rocketsa, ekipa lani najbolje momčadi regularne sezone nastavlja pobjeđivati nakon lošeg ulaska u sezonu. Protivnik je bio težak, ove sezone odlični Denver Nuggetsi, međutim momčad iz grada NASA-e pokazala je svom domaćinu kako su još daleko od ekipe koja može konkurirati za sam vrh Zapada iako trenutno dijele tu poziciju. Nakon što su sezonu otvorili s devet pobjeda u prvih deset utakmica, Denver je izgubio četiri zaredom. Mike D’Antoni na raspolaganju je imao deset igrača, koristio je samo osam, Marquese Chriss i Michael Carter-Williams praktički niti nemaju status. Druga postava Rocketsa postigla je svega 14 poena, no starteri su bili na visokoj razini, pogotovo obrambeno. Clint Capela predvodio je Rocketse s 24 poena i devet skokova, James Harden pridodao je 22 uz 11 asistencija, a niti Chris Paul nije ostao dužan s 21 poenom. Ipak, usprkos odličnim predstavama njih trojice, uvjerljivo najveći net rating u pobjedničkom sastavu upisao je izvrsni PJ Tucker (+25) koji je još jednom pokazao zašto ga smatraju jednim od najboljih obrambenih igrača lige. Monte Morris ubacio je 19 koševa za Nuggetse kod kojih je trener Mike Malone ponovno pod pritiskom.

Cleveland Cavsi odigrali su najbolju utakmicu sezone upisavši tek drugu pobjedu. Charlotte Hornetsi, koji ove sezone igraju vrlo dobro, posve su potučeni, no ipak potrebno je pohvaliti izvanrednu obranu Cavsa nad Kembom Walkerom koji je trenutno drugi strijelac lige. Walker je završio sa svega sedam poena uz mizeran šut od 2-16 (trica 1-7). Jordan Clarkson predvodio je pobjednički sastav s 24 poena, a Tristan Thompson je uz 11 poena uhvatio i 21 loptu. Ante Žižić, usprkos visokoj prednosti svoje momčadi, proveo je tek šest minuta na parketu ostavši bez poena (0-1), a dodao je tri skoka i čak tri izgubljene lopte što je puno previše za tako malu minutažu. Jeremy Lamb jedini je vrijedan spomena kod Hornetsa s 22 poena.

Atlanta Hawksi pružili su vrlo kvalitetan otpor u Oaklandu protiv momčadi prvaka koja je bila oslabljena. Nakon incidenta iz dvoboja protiv LA Clippersa, klub je suspendirao Draymonda Greena na jednu utakmicu kazne bez plaće što je krilo Warriorsa koštalo oko 120 tisuća dolara. Utakmica je prelomljena u prvim minutama posljednje četvrtine kada su prvaci stvorili prednost od petnaest poena razlike (97:82) što više nisu ispuštali iz ruku. Kevin Durant ubacio je 29 poena, Klay Thompson dodao je 24, a na Greenovu mjestu zaigrao je Jonas Jerebko i pokazao se kao odlična zamjena, Šveđanin je završio s 14 poena i 13 skokova. Za Warriorse treću utakmicu zaredom nije nastupio Steph Curry. Najbolji u redovima Hawksa bio je Taurean Prince s 22 poena.