Dončić zaustavio niz OKC-a, Phila ne može bez Darija

NBA 11. stu 20187:33 > 7:36
Photo by Tom Pennington/Getty Images)

Luka Dončić i Dallas Mavsi prekinuli su pobjednički niz Oklahome, a Philadephia je izgubila prvu utakmicu nakon tradea s Minnesotom u kojem su Dario Šarić i Robert Covington transferirani u grad Vukova.

Dallas je odigrao sjajnu drugu četvrtinu formiravši vodstvo od 57:33 prije nego će Thunder postići završnih dvanaest poena prvog poluvremena. Ipak, Mavsi su nastavili pritiskati u drugom dijelu, posebice uz izvrsne partije Luke Dončića i JJ Baree koji je s 21 poenom odigrao najbolju utakmicu ove sezone. Slovensko čudo od igrača završio je s 22 poena, osam asistencija i šest skokova, a klupa Mavsa nadigrala je onu OKC-a s golemih 53:22 što je na koncu činilo ključnu razliku. Thunder je treću utakmicu zaredom odigrao bez Russella Westbrooka. Paul George i Steven Adams imali su gotovo identičnu statistiku uz 20 poena i 13 skokova, a George je pridodao i šest asistencija. Schroder je upisao 19 koševa.

Memphis Grizzliesi uspjeli su iskoristiti emotivan dan Philadelphia Sixersa i najlošiju utakmicu sezone Joela Embiida nanijevši momčadi Bretta Browna šesti gostujući poraz u sedam utakmica. Brown je umjesto Šarića i Covingtona u startnu petorku postavio novaka Landrija Shameta i JJ Redicka tako da je petorka na papiru bila sačinjena od jednog centra i četiri beka. U toj situaciji, Embiid je odigrao najlošiju utakmicu sezone iako je završio sa vrlo dobrih 14 poena i 16 skokova. Međutim, šutirao je iz igre 4-15 (trica 0-6) izgubivši čak šest lopti. Ben Simmons je upisao 18 koševa i 14 skokova, a Redick je bio najefikasniji s 20 poena. Shamet je imao veliku priliku dokazati se Brownu, no nije istu iskoristio šutirajući iz igre 2-13 (trica 1-11). Mike Conley je ubacio 32 poena za Memphis, Marc Gasol je pridodao 18 uz 12 skokova. Što se tiče Sixersa, debi Jimmyja Butlera očekuje se u srijedu protiv Orlanda, dok drugi igrač iz tradea koji je stigao u Philadelphiju, Justin Patton zbog ozljede ne bi trebao zaigrati prije nove godine.

San Antonio Spursi ponovno su limitirali napad Houston Rocketsa, nešto što je dva dana ranije uspjelo OKC-u. I to debelo ispod sto poena, a u takvoj situaciji Rocketsi ne znaju kako pobijediti. Sve je vidljivije kako su odluke o dopuštanju odlazaka obrambenih specijalista Trevora Arize i Luca Mbah a Moutea bile vrlo loše jer Carmelo Anthony koji je zbog bolesti propustio utakmicu, nije nikakav autoritet u obrani. Harden s 25 i Eric Gordon s 23 poena predvodili su Rocketse. Na drugoj strani, Spursi su briljirali u obrani, goste limitirali na 28 posto šuta u posljednjoj četvrtini, a LaMarcus Aldridge je s 27 poena i deset skokova bio nezaustavljiv.

Spomenimo još poraz Cleveland Cavsa protiv Chicaga od pola koša, nakon što je Rodney Hood smanjio na 99:98 minutu i trinaest sekundi prije posljednjeg zvuka sirene, do kraja dvoboja nitko nije uspio zabiti koš tako da je rezultat ostao, a Cavsi su pali na najgori omjer u ligi (1-11). Ante Žižić igrao je 14 minuta upisavši četiri poena (2-4) uz četiri skoka, blokadu i četiri izgubljene lopte.

New York Knicksi očekivano su izgubili u Torontu, a Mario Hezonja odigrao je vrlo dobru utakmicu ubacivši 13 poena (6-8), dodao je pet skokova, asistenciju te tri izgubljene lopte igrajući 22 minute. Dragan Bender nije zaigrao u novom porazu Phoenix Sunsa, dok je Ivica Zubac zaradio dvije minute (0-2) i dva skoka u slavlju Lakersa protiv Sacramento Kingsa.