Dončić za SK: Imam osjećaj da sam svaki dan u avionu

NBA 30. lis 201810:05 > 10:07
Ronald Martinez/Getty Images

Košarkaš Dallas Mavericksa Luka Dončić odigrao je protekle noći svoju najbolju utakmicu od debija u NBA ligi, a nakon poraza od San Antonio Spursa pričao je za Sportklub o selidbi iz Europe u Sjedinjene Države i reprezentaciji Slovenije.

Iz San Antonija za SportKlub Ivan Minić

Dončića su kao trećeg pika na draftu proteklog ljeta izabrali Atlanta Hawksi, koji su zatim prava na njega proslijedili Mavericksima. Mnogi su jedva čekali da ga vide u najjačoj ligi na svijetu, a on je za sada opravdao njihova očekivanja.

U noći između ponedjeljka i utorka u teksaškom derbiju, Mavericksi su poraženi u San Antoniju rezultatom 113:108 nakon produžetka, a Dončić je bio najbolji u svom timu. Utakmicu je završio sa 31 poenom, osam skokova i četiri asistencije.

Mislim da smo odigrali baš dobru utakmicu u njihovoj dvorani, oni su playoff momčad“, rekao je Dončić za SK.

Luka je otkrio da je tijekom leta radio na svemu prije debija u NBA ligi, kao i da vrlo često sam odlazi u dvoranu kako bi radio na svojoj igri. Kaže da ima osjećaj da živi u avionu, ali da uživa u zgusnutom rasporedu od početka sezone.

Zgusnut raspored koji je imao i dok je igrao za Real onemogućio ga je da igra za reprezentaciju nakon trijumfa na Europskom prvenstvu, a to se i osjetilo. Ipak, glavni razlog za to je sukob na relaciji FIBA – Euroliga, koji je doveo do toga da su sve reprezentacije oslabljene u kvalifikacijama za Mundobasket.

Mislim da svi trebaju pomoći igračima, na kraju krajeva igrači su ti koji igraju na terenu, treba im pomoći. Mislim da Slovenija neće igrati na Svjetskom prvenstvu. Za mene je to… Ne mogu gledati na televiziji ako ne igram, vidjet ćemo što će biti“, naglasio je Dončić.

Za kraj, Luka je imao poruku za sve gledatelje i čitatelje Sportkluba koji ga prate u najjačoj ligi na svijetu.

Hvala svima što me gledaju, što ustaju ujutro da gledaju moje utakmice,hvala svima od srca“, rekao je Dončić za Sportklub.