Spektakularni Griffin, Šarić promašio tricu za pobjedu

NBA 24. lis 20187:08 > 7:10
Photo by Streeter Lecka/Getty Images)

Blake Griffin odigrao je utakmicu karijere u pobjedi Detroit Pistonsa protiv oslabljenih Philadelphia Sixersa, dok su Denver i New Orleans ostali savršeni na početku sezone.

Ludu utakmicu u Detroitu odigrali su Pistonsi i Sixersi, a najveći pobjednik ostao je Blake Griffin koji je ostvario učinak karijere ubacivši 50 poena. Griffinu je ovo prva prava sezona u Pistonsima nakon lanjskog tradea iz LA Clippersa, momčadi u kojoj je proveo prvih osam godina karijere. Iz igre je šutirao 20-35, a kasno u produžetku upravo njegova slobodna bacanja 1.8 sekundi prije kraja osigurala su pobjedu Detroitu kojom su ostali neporaženi na početku sezone (3-0). U završnici regularnog tijeka dvoboja, 34.6 sekundi prije kraja, Griffin je izjednačio rezultat na 120:120, a u posljednje pola minute obje momčadi mogle su doći do slavlja. Joel Embiid je promašio tricu, pa za Pistonse Reggie Bullock prolaz prema košu, a najveću priliku imao je Dario Šarić koji je sekundu i šest desetinki prije kraja imao otvorenu tricu. U produžetku, momčadi su se nekoliko puta izmijenile u vodstvu, a ključne poene Griffin je postigao sekundu i osam desetinki prije posljednjeg zvuka sirene, koš uz prekršaj Roberta Covingtona za 132:132, da bi pogodio i dodatno bacanje. Na drugoj strani terena, Embiid je promašio tricu za pobjedu Sixersa. Griffin je uz 50 poena dodao 14 skokova i šest dodavanja, Reggie Jackson ubacio je 23 poena, a Ish Smith 21. Kod Sixersa najbolji je bio Embiid s 33 poena, 11 skokova i sedam dodavanja, JJ Redick ubacio je 30, a Dario Šarić igrao je 38 minuta uz učinak od 14 poena (5-16, trica 2-11, sl. bacanja 2-3), osam skokova, pet asistencija, po jednu osvojenu i izgubljenu lopte te blokadu. Sixersi su igrali bez Bena Simmonsa koji je odmarao ukočena leđa.

Nakon prve četiri utakmice sezone Denver Nuggetsi igraju najbolju obranu u ligi, uz Boston jedina su momčad koja drži protivnike ispod sto poena u prosjeku. Ipak, obrana i nije bila toliko potrebna u dvoboju protiv Sacramento Kingsa koje su Nuggetsi jednostavno nadmašili kvalitetnijim napadom. Nakon tri četvrtine, Denver je vodio +24, pa je Malone uspio i odmoriti najbolje igrače. Jamal Murray upisao je 19 poena, Gary Harris 18, a Nikola Jokić 14 koševa, 12 skokova i šest asistencija. Ranije je objavljeno kako će Nuggetsi ostati bez Willa Bartona oko šest tjedana zbog ozljede. Denver je prvi put nakon sezone 2009/2010. otvorio godinu s četiri pobjede, iako valja naglasiti da su tri od te četiri utakmice igrali kod kuće. Kod Kingsa najbolji je bio Marvin Bagley III s 20 poena i devet skokova, Justin Jackson dodao je 17.

Poput Pistonsa i Nuggetsa, i New Orleans Pelicansi zadržali su odličan momentum na početku sezone, treću pobjedu u isto toliko utakmica ostvarili su protiv LA Clippersa. Pelicansi su preokrenuli utakmicu u svoju koristi nizom 21-4 iz treće četvrtine koju je započeo E’Twaun Moore tricom, a kasnije dodavši još jednu. Clippersi nakon te serije niti jednom nisu stigli ispod pet poena zaostatka. Anthony Davis bio je najbolji s 34 poena, 13 skokova i pet blokada, Elfird Payton pridodao je 20, a Nikola Mirotić 18 i 12 uhvaćenih lopti. Tobias Harris s 26 poena i devet skokova te Danilo Galinari s 24 predvodili su Clipperse.