Odlični Hezonja i Bogdanović, težak poraz Rocketsa

NBA 18. lis 20187:48 > 7:50
(Photo by Patrick Smith/Getty Images)

Drugi dan NBA sezone ponudio je jedanaest utakmica, vidjeli smo neka nova lica u starim uniformama, a dva hrvatska igrača ostvarila su vrlo dobre predstave.

(Photo by Mike Stobe/Getty Images)

New York Knicksi nisu mogli ništa pogoditi u prvoj četvrtini nakon što su dvoboj s Atlanta Hawksima otvorili s devet promašenih pokušaja zaredom. No, krenulo je u drugoj dionici u kojoj su devastirali protivnika s 49-25. Brojka od četrdeset i devet poena klupski je rekord za drugu četvrtinu. Tim Hardaway Jr. bio je posebno inspiriran, pokrenuo je momčad, a na koncu završio s 31 poenom. Pogledi navijača u Madison Square Gardenu bili su usmjereni u nove ljude koji nose dres najmlađe momčadi lige ove sezone. Rookie Kevin Knox nije šutirao najbolje, tek 4-16 iz igre za deset poena, no daleko bolji dojam ostavio je Mario Hezonja kojem je trener David Fizdale ponudio 19 minuta akcije, a 23-godišnji Dubrovčanin je vrijeme iskoristio za odličan način, 15 poena (6-14, trica 3-7, sl. bacanja 0-1), dodao je jednu asistenciju te po tri skoka, osvojene i izgubljene lopte za ukupan net rating +14 (dioba druge pozicije). Vrlo lijep debi za Hezonju koji je ušao u ključnu sezonu karijere. Za Hawks je debitirao peti pick ovogodišnjeg drafta, Trae Young, postigao je 14 poena.

Bojan Bogdanović bio je jednako uspješan s Indiana Pacersima koji su Memphis ostavili bez ikakve šanse. Već do poluvremena bilo je +17 za Indianu koja je tako nastavila tamo gdje je stala prošle sezone. Bogdanović je bio prvi strijelac utakmice s 19 poena (7-9, trica 3-3, sl. bacanja 2-2). Kod Grizzliesa je nakon gotovo godinu dana pauze zaigrao Mike Conley ubacivši 11 poena.

Luka Dončić imao je neuspješan debi u Dallasu, slovenski wunderkid muku je mučio sa šutom (5-16, trica 0-5) završivši s deset poena i osam skokova, a Mavsi su poraženi u Phoenixu gdje je Igor Kokoškov ostvario pobjednički debi na klupi Sunsa. Nažalost, ostavio je Dragana Bendera na klupi, Čapljinac je uz Richauna Holmesa ostao jedini igrač pobjedničke ekipe bez minutaže. Phoenix je imao nekoliko raspoloženih igrača, a Devin Booker je s 35 poena pokazao kako je još uvijek broj jedan u Sunsima usprkos dolasku super talentiranog Deandre Aytona koji je debitirao s 18 poena i deset skokova.

Iznenađenje se dogodilo u Houstonu gdje je New Orleans došao do uvjerljive pobjede. Anthony Davis je najavio kandidaturu za MVP-a sezone s učinkom od 32 poena i 16 skokova, a veliku pomoć imao je u Mirotiću s 30 te najvećem ovoljetnom pojačanju, Juliusu Randleu koji je upisao 25 koševa i osam skokova.

Kawhi Leonard zaradio je ovacije navijača prilikom debija u dresu Toronto Raptorsa koji nisu imali nikakvih problema s Cleveland Cavsima. Dojučerašnji igrač San Antonio Spursa ubacio je 24 poena uz 12 skokova pokazavši kako neće trebati vrijeme prilagodbe na novu sredinu. Raptorsi su lani osvojili Istok u regularnoj sezoni da bi izgubili polufinale konferencije nakon „metle“ Cavsa. Novi trener je Nick Nurse koji će biti zadovoljan kako je njegova momčad reagirala. Kyle Lowry bio je najefikasniji s 27 poena. Kod Cavsa, Kevin Love je upisao 21 poen, a minutažu je dobio Ante Žižić zaigravši 14 minuta, ubacio je pet poena (2-2, sl. bacanja 1-2), uz tri skoka i dvije asistencije.

Leonardova bivša momčad, San Antonio također je sezonu otvorio pobjedom, a odmah se pokazao navijačima DeMar DeRozan koji je zamijenio Leonarda. Spursi su tijesno nadigrali Minnesotu, na ulasku u završnih četrdeset sekundi rezultat je bio izjednačen na 108, no do kraja su domaći upisali četiri poena, a gosti ništa. Upravo je DeRozan bio ključna figura s jednim šutom te dva slobodna bacanja. Završio je s 28 poena, a pratio ga je LaMarcus Aldridge s 21 i čak 19 skokova.