OKC bez Westbrooka namučio prvake

NBA 17. lis 20184:22 > 7:21
Ezra Shaw/Getty Images

Prošlogodišnji prvaci Golden State Warriorsi slavili su protiv OKC-a rezultatom 108-100. Najbolji u redovima prvaka bili su Curry sa 32 i Durant sa 27 poena, dok je u odsustvu Westbrooka najbolji u redovima gostiju bio Paul George sa također 27 poena.

U drugom susretu dana aktualni prvak Golden State na svom terenu savladao je Oklahomu sa 108:100.

Russel Westbrook nije igrao zbog ozljede i Warriorsi su rano stvorili nešto osjetnije vodstvo, ali je Thunder bio sjajan u obrani, da bi George“eksplodirao“ u trećoj četvrtini u kojoj je postigao 15 poena za preokret.

Međutim, prvaci uspjevaju ponovo preuzeti vostvo i odbiti nove nalete gostiju, a jedan od prijelomnih koševa bio je koš-faul Stepha Currya nešto manje od dvije minute do kraja za vodstvo 102-97.

Blistao je Curry sa 32 poena (11-20 iz igre), 8 skokova i 9 asistencija, Kevin Durant imao je 27 poena (9-21 iz igre), 8 skokova i 6 asistencija, Klay Thompson dao je 14 poena, uz šut iz igre samo 5-20, Jones je ubacio 12, a Looney 10 poena. Draymond Green imao je 2 poena, 13 skokova i 6 asistencija.

Paul George predvodio je Oklahomu sa 27 poena (9-23 iz igre) i 5 asistencija, a Denis Schroeder zabilježio je 21 poen (7-19 iz igre), 9 skokova i 6 asistencija, dok je “dvocifren“ bio i Steven Adams sa 17 poena (11sk).

Warriorsi u subotu gostuju Kod Utah Jazza, dok OKC također u subotu igra sa Clippersima u Los Angelesu.