Getty images/Ronald Martinez
Košarka 11.10.2018 | 15:46

Preminuo Tex Winter, izumitelj "trokut napada"

Košarkaški inovator Tex Winter, izumitelj "trokut napada" i dugogodišnji pomoćnik Phila Jacksona u Chicago Bullsima i Los Angeles Lakersima, preminuo je u New Yorku u dobi od 96 godina.

Tex Winter

Michael Bradley/Getty Images

Tex Winter

"Jako sam puno naučio od trenera Wintera, on je bio pionir, pravi strateg i imao sam sreće što sam igrao za njega. Njegov napadački trokut bio je od izuzetne važnosti za osvajanje naših šest naslova prvaka. Osim što je bio veliki radnik, bio je i odličan učitelj. Izražavam sućut njegovoj obitelji", izjavio je po mnogima najbolji košarkaš svih vremena Michael Jordan.

Winter je kao pomoćnik najtrofejnijeg NBA trenera Phila Jacksona sudjelovao u osvajanjima devet NBA naslova, šest (1991-93 i 1996-98) s Bullsima te tri (2000-02) s Lakersima.

(Hina)

Šest koševa Bogdanovića u pobjedi Indiane

Košarkaši Indiana Pacersa su sinoć u trećoj predsezonskoj utakmici upisali drugu pobjedu, sa 111-102 su bili bolji od Cleveland Cavaliersa, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je u 26 minuta zabio šest koševa i upisao dva skoka.

Devet koševa Zubca u porazu Lakersa

Los Angeles Lakers su sinoć u predsezonskoj utakmici protiv Denver Nuggetsa igranoj u Staples centru poraženi sa 111-113, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je odigrao deset minuta i zabio devet koševa uz tri skoka i jednu ukradenu loptu. Žižić u pobjedi Clevelanda ubacio četiri koša

Hezonja sa osam koševa debitirao u pobjedi Knicksa

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja odigrao je svoju prvu predsezonsku utakmicu u dresu New York Knicksa, koji su slavili u produžetku sa 124-121 na gostovanju u Washingtonu, a Dubrovčanin je za 22 minute ubacio osam koševa (šut 3-6) uz pet skokova i dvije asistencije.

LeBron debitirao porazom, Boston uzvratio Hornetsima

U predsezonskom dvoboju NBA lige igranom u San Diegu, Denver je savladao L.A. Lakerse sa 124:107 na debiju LeBron Jamesa. DeMar DeRozan, igrač koji je ove godine stigao u San Antonio Spurse u velikom tradeu, debitirao je u pobjedi svoje momčadi nad Miamijem.