Elton Brand postaje novi generalni menadžer Sixersa

NBA 19. ruj 20185:59 > 6:07
Jason Miller/Getty Images

Elton Brand se umirovio upravo u Philadelphia 76ersima 2016. godine, a poslije toga je bio savjetnik i potpredsjednik kluba. Sada će prvi izbor drafta 1999. godine imati daleko odgovorniju ulogu u Sixersima.

Kako prenosi novinar ESPN-a Adrian Wojnarowski, Elton Brand je ostavio vrlo snažan dojam na vlasnike Sixersa kao i na trenera Bretta Browna i na taj način je dobio posao među nekoliko kandidata.

Brand je već bio potpredsjednik kluba, a radio je i kao generalni menadžer Philadelphijine filijale u razvojnoj ligi. On je radio kao GM u Delaware Blue Coatsima.

To je drugačiji način razmišljanja i drugačija energija. Razgovaram o igračima, trejdovima i takvim stvarima. Bio sam iscrpljen jučer. Košarka je jedna stvar, ali ovo je bio neki drugačiji umor. Radujem se što radim ovo”, rekao je Elton Brand kada je postao generalni menadžer Blue Coatsa.

On je inače poslije drafta igrao za Chicago, Los Angeles Clipperse, Philadelphiju od 2008. do 2012. godine, zatim za Dallas i Atlantu, a 2016. je još jednom došao u Sixerse gdje se i umirovio.

Philadelphia je prošle sezone ispala u polufinalu istočne konferencije od Bostona, a momčad su koja ima dosta mladih igrača i u idućim sezonama bi trebali biti važan faktor na istoku.