Odlazak legende: Veliki Manu završio karijeru

NBA 27. kol 201820:07 > 20:10
Photo by Ronald Cortes/Getty Images)

Manu Ginobili završio je veliku karijeru koju je u najvećoj mjeri proveo u San Antonio Spursima.

Veliki 41-godišnji Argentinac dio je zlatne generacije San Antonio Spursa uz Tima Duncana i Tonyja Parkera koji su zajedno osvojili četiri titule NBA prvaka.

Ginobili je preko svog twitter računa objasnio svoju odluku:

Danas, s raznovrsnim osjećajima, objavljujem kraj košarkaške karijere. Želim se zahvaliti svima koji su me pratili na ovom 23 godine dugom putovanju. Bilo je to prekrasno iskustvo. Daleko iznad svih mojih nadanja.”

Argentinac je karijeru započeo u malom klubu Andino sada već davne 1995. godine, nakon toga je još dvije godine proveo u svojoj zemlji igrajući u dresu Estudiantesa. Inozemnu karijeru započeo je u Italiji, najprije kao član Reggio Calabrije, a zatim posljednje dvije europske godine u Virtusu iz Bologne za koji je osvojio i naslov europskog prvaka, a proglašen je i za najboljeg igrača Eurolige. Od ljeta 2002. pa sve do posljednjeg dana lipnja 2018. godine trajala je grandiozna karijera u dresu San Antonio Spursa.

Spursi su se od svog igrača oprostili prigodnim video prilogom.

Prvak NBA lige četiri puta, dva puta All Star igrač, dva puta dio najbolje treće petorke lige, najbolji šesti igrač lige. S Duncanom i Parkerom formirao je jedan od najuzbudljivijih terceta lige. Jedan od največih rezultata karijere ostvario je i u dresu Argentine, godine 2004. okrunili su se naslovom olimpijskih prvaka u Ateni, četiri godine kasnije u Pekingu osvojili su broncu.

Argentinac košarku napušta kao jedan od najuzbudljivijih i dugovječnih igrača. Što se tiče San Antonija, Spursi će novu sezonu prvi put nakon 16 godina započeti bez velikog trojca, ranije ovog ljeta posljednja zvijezda koja još nije umirovljena, 36-godišnji Tony Parker potpisao je dvogodišnji ugovor za Charlotte Hornetse.