Trade senzacija: Kawhi Leonard u Torontu!

NBA 18. srp 201814:31 > 14:36
(Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Saga oko Kawhija Leonarda došla je svome kraju, jedan od najboljih igrača lige u novoj sezoni igrati će u dresu Toronto Raptorsa.

Napokon je došao kraj špekulacija oko trenutne budućnosti Kawhija Leonarda. Igrač koji u top formi spada među najbolje igrače lige, a protekle je sezone odigrao samo osam utakmica, nakon sedam godina napušta San Antonio i odlazi u Kanadu.

Toronto Raptorsi, odnosno generalni menadžer Masai Ujiri odlučili su krenuti na sve ili ništa, obzirom da na Istoku više nema LeBrona Jamesa, jedina kanadska momčad želi se dokopati prvog plasmana u veliko finale. Najveću cijenu je platio DeMar DeRozan koji se već javio na društvenim mrežama i oštrim, ali kulturnim riječnikom izvrijeđao čelnike Raptorsa.

“Nema lojalnosti u ovoj ligi, kažeš jedno, misliš drugo, nikad više,” kazao je dosadašnji član Raptorsa koji je u Torontu proveo čitavu karijeru. Draftiran je 2009. godine kao deveti izbor drafta, a u međuvremenu je izrastao u jednog od najubojitijih napadača lige, te četverostrukog All Stara. Prije nekoliko dana, navodno, Ujiri je uvjerio DeRozana kako ga neće transferirati stoga ne čudi igračeva ljutita reakcija.

Međutim, godine prosječnosti u playoffu natjerale su čelnike Raptorsa da okrenu stranicu, uvjereni su kako će uspjeti nagovoriti Leonarda da produži ugovor. Toronto može ponuditi 189 milijuna dolara na pet godina, sve druge ekipe gotovo šesdeset milijuna manje. Ipak, ovo je veliki rizik za Raptorse jer je Leonard preko svojih emisara tjednima “trubio” kako želi igrati u Lakersima, te iskazao namjeru da idućeg ljeta tamo prijeđe kao slobodan igrač.

S druge strane, ovo je velika pobjeda za Spurse koji su bili u vrlo teškoj situaciji s Leonardom upravo zato što je sjajni krilni igrač inzistirao kako želi igrati u Los Angelesu. Propali su pregovori s Philadelphijom, Bostonom i Lakersima, sve tri ekipe smatrale su kako Spursi traže previše obzirom da igraču istječe ugovor za godinu dana. DeRozan nije ista kvaliteta kao Leonard, međutim riječ je o igraču koji je protekle sezone ubacivao 23 poena po susretu, postoje određene rezerve oko njegove obrane, no treba vjerovati kako će Gregg Popovich znati iz njegove igre izvući najbolje.

U trade je uključeno još nekoliko igrača. Tako će uz Leonarda put Toronta krenuti Danny Green, dok u Spurse prelazi mladi austrijski centar Jakob Poeltl i izbor drafta prve runde iduće godine.