Howard u Brooklynu, Mozgov u Hornetsima

NBA 21. lip 201810:02 > 10:20
(Photo by Abbie Parr/Getty Images)

Dwight Howard će i treću godinu zaredom promijeniti momčad.

Nakon samo godinu dana provedenih u Charlotte Hornetsima, Dwight Howard će i iduću sezonu igrati u drugom klubu.

Hornetsi i Brooklyn Netsi obavili su prvu razmjenu pred NBA draft koji je na rasporedu noćas od jedan sat (izravni prijenos na SK1). U New York je preselio Howard, dok u suprotnom smjeru odlazi Timofey Mozgov, dva izbora druge runde drafta i određena svota novca. Howard je nekada bio ponajbolji centar lige, bilo je to još u vrijeme dok je nosio dres Orlando Magica koji je 2009. godine doveo do NBA finala. Međutim, nakon tog uspjeha stvari na Floridi više nisu bile u najboljem redu i postepeno je došlo do sve većeg razilaženja u ambicijama. Konačno, 2012. godine Magic je poslao Howarda u LA Lakerse gdje je trebao formirati veliko partnerstvo s Kobejem Bryantom. No, ozljeda leđa više nije dopustila da Howard dosegne razinu iz najboljih dana. Prošao je LA, pa Houston, zatim Atlantu, lani Charlotte i sada će igrati i za svoj šesti klub u 15-godišnjoj NBA karijeri.

Trade će biti kompletiran šestog srpnja kada će klubovi službeno dobiti dopuštenje za potpisivanje igrača. Hornetsi su Howarda zamijenili Mozgovom koji ispred sebe ima još dvije godine ugovora u visini od 32.7 milijuna dolara. Interesantno, taj ugovor za koji su mnogi vrtjeli očima, ruski centar dobio je prije dvije godine kada je boravio u Lakersima, “podario” mu ga je tadašnji generalni menadžer kluba, Mitch Kupchak koji je prije dva mjeseca preuzeo istu poziciju u Hornetsima.

Nije jasno zašto su Hornetsi odlučili se na ovaj potez obzirom da je Howard i dalje kvalitetniji igrač od Mozgova, no nema nejasnoća kad je riječ o Netsima koji će u ljeto 2019. godine kada Howardu istekne ugovor osloboditi 17 milijuna dolara prostora pod salary capom što će im omogućiti potpisivanje dvojice igrača na najveće ugovore.