Biti će game 7: Warriorsi razbili oslabljene Rocketse

NBA 27. svi 20187:56 > 7:59
Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Golden State i Houston odigrati će sedmu utakmicu finala Zapadne konferencije.

Houston Rocketsi teško mogu parirati prvacima bez Chrisa Paula, iako su sjajno započeli šestu utakmicu serije finala Zapadne konferencije. Nakon prve četvrtine na semaforu je stajalo 22:39. Međutim, Warriorsi nisu momčad koju će preplašiti velik početni zaostatak, pogotovo kada nišanske sprave namjeste Klay Thompson i Steph Curry.

Thompson je pogodio devet trica za konačnih 35 poena, Curry je dodao 29 poena, a za dobru mjeru Kevin Durant ubacio je 23, Warriorsi su limitirali Rocketse na svega 25 poena u čitavom drugom poluvremenu. Paulov izostanak imao je ogroman utjecaj na obranu Rocketsa, a posebno na protok lopte u napadu. Niti Warriorsi nisu bili kompletni, treću utakmicu zaredom propustio je Andre Igoudala, no teško da se njegov izostanak može mjeriti s onim Chrisa Paula koji predstavlja ključan faktor čitavih playoff ambicija Rocketsa. James Harden je ponovno preuzeo najveći teret u napadu s 32 poena, Eric Gordon dodao je 19, iako samo tri nakon poluvremena.

Paulov status za sedmu utakmicu u ponedjeljak je i dalje neizvjestan, a sve je izglednije kako neće moći nastupiti što će ponovno postaviti Warriorse u ulogu velikog favorita.