Prvaci na rubu eliminacije, Rocketsi korak do senzacije

NBA 25. svi 20188:09 > 8:10
Photo by Bob Levey/Getty Images)

Houston je poveo u finalu Zapadne konferencije protiv Golden Statea, te im sada nedostaje jedna pobjeda kako bi osigurali nastup u velikoj završnici NBA sezone.

Mike D’Antoni zatvorio je rotaciju igrača s kojom je napao Golden State Warriorse u petoj utakmici finala Zapadne konferencije koristivši samo sedam ljudi, no bilo je dovoljno da Rocketsi osiguraju treću pobjedu u seriji, te dođu na korak od plasmana u veliko finale.

Iako je dvostruki dobitnik nagrade za najboljeg trenera lige poznat kao ultimativni stručnjak za napadačku košarku, drugu utakmicu zaredom Rocketsi su pobijedili sjajnom obranom. Cilj je uvijek isti, zadržati Warriorse ispod sto poena, u četvrtoj utakmici aktualni prvaci postigli su 92 poena, ovoga puta dva više. Ipak, valja naglasiti kako je Andre Igoudala propustio drugu uzastopnu utakmicu zbog ozljede lijeve noge, a na njegovom mjestu ponovno je zaigrao Kevin Looney koji nije niti približno učinkovit (četiri poena u 22 minute). Upitan za nastup u petoj utakmici bio je i Klay Thompson, no on je zaigrao i postigao 23 poena. Međutim, sada se sličan problem stvorio za Rocketse, Chris Paul napustio je utakmicu u posljednjoj minuti zbog ozljede desne prepone, veliki je upitnik da li će u subotu biti u stanju zaigrati u šestoj utakmici koja će se igrati u Oaklandu.

James Harden je odigrao šuterski očajnu utakmicu, 19 poena uz šut za tricu 0-11, posljednji pokušaj promašio je trideset sekundi prije kraja utakmice. U završnih deset sekundi utakmice Rocketsi su ušli s dva poena prednosti, napad je ostao u rukama Warriorsa, no Draymond Green izgubio je kontrolu nad loptom, a priliku za “krađom” iskoristio je Eric Gordon i utakmica je bila riješena. Gordon je bio i najefikasniji igrač u pobjedničkom sastavu s 24 poena, Paul je dodao 20 uz sedam skokova i šest asistencija, a Clint Capela upisao je 12 koševa i 14 skokova. Warriorse je predvodio Kevin Durant s 29 poena, 22 je pridodao je Steph Curry.