Boston na korak od finala, savršenih 10-0 u TD Gardenu

NBA 24. svi 20188:06 > 8:12
Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

Boston je došao do treće pobjede u finalnoj seriji Istoka protiv Clevelanda slavivši u svom TD Gardenu za desetu uzastopnu domaću pobjedu u ovogodišnjem playoffu.

Izvan svih očekivanja, Boston Celticsi na korak ili jednu pobjedu udaljeni su od prvog plasmana u veliko NBA finale nakon 2010. godine.

Celticsi su odigrali još jednu gotovo savršenu utakmicu pred svojim navijačima, osiguravši desetu uzastopnu pobjedu u TD Gardenu koji je u ovosezonskom doigravanju još uvijek neosvojiva tvrđava za protivnike. Bila je ovo još jedna utakmica serije koja nije ponudila rezultatsku neizvjesnost, Celticsi su formirali vodstvo od trinaest poena (32:19) u prvoj četvrtini, a Cavsi do kraja utakmice nisu se uspjeli približiti na manje od dvanaest poena zaostatka. Bila je to vrlo teška večer za momčad iz Cleveland kod kojih, čini se, LeBron James ostaje bez energije što je najgora moguća situacija koja se Cavsima mogla dogoditi. S druge strane, mladi Celticsi nastavljaju napredovati te prolaziti kroz jedan za drugim izazovom.

Jayson Tatum je deveti put u ovosezonskom doigravanju postigao dvadeset ili više poena (24), a nedostaje mu još samo jedna takva utakmica kako bi izjednačio rekord Kareema Abdul-Jabbara koji je deset puta u jednom playoffu, igrajući rookie sezonu, ubacivao minimalno dvadeset poena. No, Tatum se nije zaustavio samo na poenima, sjajnu izvedbu kompletirao je sa sedam skokova, po četiri asistencije i osvojene lote, te dvije blokade. Jaylen Brown dodao je 17 koševa, a Al Horford 15 uz 12 skokova. Cavse je predvodio James s 26 poena i deset skokova, no samo dva poena postigao je u posljednjoj četvrtini. Kevin Love ubacio je 14 uz sedam skokova. Šesta utakmica na rasporedu je u petak, Cavsi će pred svojim navijačima pokušati izboriti sedmu utakmicu.