Rocketsi obranom uzvratili prvacima, poravnali na 2-2

NBA 23. svi 20188:04 > 8:08
(Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Houston Rocketsi vratili su prednost domaćeg terena nakon sjajnog završetka četvrte utakmice finala Zapada i pobjede u Oaklandu.

Napokon smo vidjeli jednu pravu utakmicu konferencijskog finala, prethodnih sedam utakmica (obje konferencije) bile su sve samo ne rezultatski zanimljive.

Dvoboj Warriorsa i Rocketsa napokon je ispunio očekivanja, a Houston je konačno pokazao da imaju ono što treba da bi se pobijedilo momčad kao što su aktualni prvaci. Naravno, daleko je još ukupna pobjeda, ali barem imamo seriju koja je postala itekako zanimljiva. Golden State je prije utakmice zadobio veliki udarac kada je odlučeno da Andre Igoudala neće moći nastupiti zbog ozljede koljena, “Hampton’s Five” odjednom je postala četvorka. Igoudala je itekako važan igrač za Stevea Kerra, pogotovo u obrani i njegov izostanak osjećao se tijekom čitave utakmice.

Cijela utakmica djelovala je kao okršaj dva boksačka teškaša koji izmjenjuju brutalne udarce. Prva četvrtina devet razlike za Warriorse, pa druga +16 za Rocketse. Zatim ponovno Warriorsi +17 nakon treće, da bi konačan knockout učinio Houston sjajnom posljednjom četvrtinom u kojoj su prvake limitirali na svega dvanaest poena (25:12). U posljednjih trinaest sekundi obrana Rocketsa bila je posebno kvalitetna kada Warriorsi nisu uspjeli uputiti relevantan šut prema košu, Klay Thompson je pokušao, ali lopta nije doletjela do obruča.

Pobjednički sastav predvodio je James Harden s 30 poena, Chris Paul je dodao 27, kod Warriorsa najefikasniji je bio Steph Curry s 28 koševa, 27 uz 12 skokova dodao je Kevin Durant.

Nakon što su treću utakmicu pobijedili s 41 poenom prednosti, istovremeno srušivši rekord Chicago Bullsa star 28 godina kada je riječ o broju uzastopnih domaćih pobjeda u playoffu, Warriorsi su predali prednost domaćeg terena natrag u ruke Rocketsima. Da li će Houston znati iskoristiti tu prednost saznati ćemo već u petak kada je na rasporedu peta utakmica.