UVIJEK POSEBNI Spursi raspustili plesačice!?

NBA 22. svi 201822:21 > 22:24
Chris Covatta/Getty Images

San Antonio Spursi odlučili su kako od sljedeće godine neće imati navijačice, popularne cheerleadersice, već će imati znatno drukčiji sastav koji će imati zadatak animirati ljude na tribinama.

Sastav će brojati 35 članova i bavit će se raznim akrobacijama, plesom i različitim majstorijama na terenu, bez seksualne konotacije.
Spursi će tako postati prva franšiza u NBA ligi koja je raspustila svoju skupinu plesačica.

ESPN je prenio da su Spursi članicama skupine Silver Dancer priopćili kako na utakmicama više neće nastupati zbog nedovoljnog zanimanja navijača. Članice te skupine bile su aktivne od 1992. godine.

Ta vijest dolazi nakon brojnih izvještaja o tužbama bivših navijačica pojedinih NFL momčadi zbog seksualnog uznemiravanja i iskorištavanja. Osim toga, New York Times je nedavno objavio kako su sponzori Washington Redskinsa prije nekoliko godina prisustvovali slikanju čirlidersica kada su one bile u toplesu te kako se od njih očekivalo da im budu pratnja tijekom izlaska u jedan noćni klub.