LeBron srušio Kareema, Cavsi izjednačili seriju

NBA 22. svi 20188:04 > 8:19
Photo by Jamie Sabau/Getty Images)

Cleveland Cavsi izjednačili su rezultat u finalu Istočne konferencije nakon druge uzastopne pobjede pred svojim navijačima.

LeBron James nastavlja rušiti rekorde u ovosezonskom doigravanju, a protekle noći iza sebe je ostavio i jednog od najvećih, velikog centra Lakersa, Kareema Abdula-Jabbara. Naime, zvijezda Cavsa je postao igrač s najviše ubačenih pokušaja prema košu u povijesti lige kada je riječ o playoffu, sredinom utakmice ubacio je svoj 2357 šut.

James je završio s 44 poena, Cavsi su sjajno otvorili utakmicu, nakon prve četvrtine formirali vodstvo od 16 poena (34:18), prednost su održavali čitavu utakmicu, a najbliže što su se gosti dovukli bilo je na četiri i pol minute prije kraja utakmice kada su spustili minus na sedam poena (100:93). Ipak, bolje od toga nisu uspjeli učiniti, Tristan Thompson je s linije slobodnih bacanja ponovno povećao prednost, a nakon odlične defanzivne reakcije, James je poentirao na drugoj strani terena vrativši Cavse u vodstvo s dvoznamenkastom prednošću.

Kyle Korver ubacio je 14 poena za Cavse, Thompson (12 skokova) i Hill dodali su po 13. Na drugoj strani, Jaylen Brown je s 25 poena predvodio Celticse, 17 je postigao Tatum, Terry Rozier je pridodao 16 uz 11 asistencija. Serija se nastavlja već u srijedu kada će ponovno Boston biti domaćin, Cavsi žele postati tek 20. momčad od tri stotine, koja je preokrenula minus od 0-2 u playoff seriji, dok Celticsi žele izbjeći prekid nevjerojatne serije, nikada, u 37 pokušaja nisu izgubili seriju u kojoj su poveli 2-0. Istovremeno, Cleveland pred sobom ima još veći izazov obzirom da Celticse nisu izgubili domaću utakmicu u ovosezonskom doigravanju (9-0).