Cavsi pokazali snagu, Celticsi zamrznuti na -30

NBA 20. svi 20188:03 > 8:06
Ezra Shaw/Getty Images

Cleveland Cavsi upisali su prvu pobjedu u finalnoj seriji Istoka protiv Boston Celticsa.

LeBron James i Cleveland Cavsi neće tiho otići u noć, barem ne za sada, nakon demoliranja Boston Celticsa u trećoj utakmici finalne serije Istoka.

Boston je još jednom pokazao drugo lice na gostujućem terenu u odnosu na dominaciju pred svojim navijačima. Celticsi su 1-5 u playoffu kada igraju izvan Bostona, a prva utakmica u Clevelandu pokazala jest kako ova serija nikako nije gotova. Cavsi su već u prvoj četvrtini stvorili prednost od 19 poena, do kraja poluvremena povećali je do +30, a ostatak puta bio je bez pravog otpora gostujućeg sastava. Šest igrača Cavsa ostvarilo je dvoznamenkast učinak poena, ubacili su 17 trica, a defanzivno su potpuno zatvorili protivnika.

LeBron James ubacio je 27 poena uz vrlo učinkovitih 8-12 iz igre (3-3 trica), dodao je 12 asistencija uz pet skokova, Kevin Love postigao je 13 koševa uz 14 skokova. Kyle Korver dodao je 14 poena uz savršenih 5-5 iz igre. Jayson Tatum predvodio je Celticse sa 18 koševa. Već u ponedjeljak igra se četvrta utakmica, ponovno u Clevelandu.