Celticsi neporaženi u Bostonu, Cavsi bez prilike

NBA 16. svi 20187:56 > 7:57
Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

Boston Celticsi poveli su 2-0 u finalu Istočne konferencije protiv Clevelanda.

LeBron James je iza sebe ostavio lošu prvu utakmicu finalne serije Istoka kada je ubacio samo 15 poena, u drugoj je briljirao ostvarivši treći triple-double ovosezonskog playoffa s 42 poena, 12 asistencija i deset skokova, no osim Kevina Lovea (22 poena, 15 skokova), James nije dobio pomoć ostatka ekipe.

James je krajem druge četvrtine dobio udarac u čeljust od strane Jaysona Tatuma, izašao je iz igre na dvije minute, kada se vratio djelovao je ponešto usporeno. Cavsi su kasnije proklamirali kako je njihov najbolji igrač ozlijedio vrat zbog čega je izgubio podosta na agresivnosti. Celticsi su to znali iskoristiti, treću četvrtinu dobili su sa 36:22, a zatim su pojačali defanzivni intenzitet u posljednjoj dionici dopustivši Cavsima samo 17 poena. JR Smith je šutirao 0-7 iz igre, George Hill 1-4, bez njihovog pravog učinka Cleveland nije imao pravu šansu.

S druge strane, Boston je ponovno prezentirao učinkovit i raznovrstan napad, šest igrača postiglo je poene u dvoznamenkastom, a još jednom najefikasniji bio je Jaylen Brown s 23 poena. Terry Rozier dodao je 18, a Al Horford 15 uz deset skokova. Celticsi su loptu izgubili samo šest puta u odnosu na 15 protivnika. Boston je i dalje neporažen u svojoj dvorani, 9-0 tijekom ovogodišnjeg playoffa. Serija seli u Cleveland gdje će se u subotu igrati treća utakmica, no statistika koja svakako ne ide u prilog Cavsima, Kelti nikada nisu izgubili playoff seriju kada su poveli 2-0.