Nezaustavljivi: Prvaci prizemljili Rocketse

NBA 15. svi 20188:07 > 8:10
Photo by Ronald Martinez/Getty Images)

Golden State Warriorsi pobijedili su u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije Houston Rocketse preuzevši prednost domaćeg terena već nakon uvodne utakmice serije.

Prvi put u četiri godine, Warriorsi su playoff seriju započeli na gostovanju, no trebala im je samo jedna utakmica kako bi preuzeli prednost domaćeg terena. Houston Rocketsi iza sebe su ostavili najbolju regularnu sezonu u klupskoj povijesti, međutim u ovom trenutku to će biti slaba utjeha.

Rocketsi su bolje započeli dvoboj, stekli prednost od devet razlike, no gosti su smirenom igrom, bez previše panike poravnali rezultat kako se otišlo na veliki odmor. Warriorsi su treću dionicu završili prednošću 87:80, nastavili su sjajnim tempom u posljednjoj četvrtini zahvaljujući Klayju Thompsonu koji je povezao osam poena u seriji 13-4. Iako su se Rocketsi uspjeli primaknuti na četiri poena minusa, nikako nisu uspjeli preokrenuti rezultat, a Golden State je završne tri minute odigrao u velikom stilu osiguravši pobjedu i vodstvo u finalnoj seriji Zapadne konferencije.

Rocketsi nisu znali kako zaustaviti Kevina Duranta koji je ubacio 37 poena, a jednake probleme imali su i s Thompsonom koji je dodao 28. Steph Curry je ubacio skromnih 18, dok je Houston jedino uspio limitirati Draymonda Greena na svega pet poena. Međutim, niti to nije bilo dovoljno, iako je James Harden ubacio 41 poen uz vrlo dobar šut (14-24), a Chris Paul 23 i 11 asistencija. Serija se nastavlja u Houstonu već u srijedu kada je na rasporedu druga utakmica prije trodnevne stanke i selidbe u Oakland.