Nevjerojatan preokret OKC-a, Rocketsi sigurni

NBA 26. tra 20187:02 > 7:04
Pier Marco Tacca/Anadolu Agency/Getty Images

OKC je na nevjerojatan način spasio sezonu, Houston Rocketsi sigurnom izvedbom plasirali su se u polufinale Zapada.

Osam minuta i 34 sekunde prije kraja treće četvrtine semafor je pokazivao 71:46 vodstvo Jazza, Chesapeake Energy Arena je utihnula, navijači Thundera s nevjericom gledali su prema svojim igračima, raspad sustava koji je nagovještavao neslavan kraj projekta „velike trojke“ Thundera baziranog na Russellu Westbrooku, Paulu Georgeu i Carmelu Anthonyju. Gostujući igrači držali su stvari pod kontrolom, čak se mogao vidjeti i poneki osmijeh, četvrta i najvažnija pobjeda bila je nadohvat ruke, okršaj s Houston Rocketsima u polufinalu Zapada bio je već u planovima.

Međutim, tada se nešto dogodilo. Russell Westbrook ušao je The Mamba Mode, nešto što je opjevano u karijeri Kobeja Bryanta. Obzirom da Carmelo Anthony nije niti sjena igrača kakav je bio ranije u karijeri, Westbrook je jedinog partnera u pokušaju preokreta dobio u Georgeu. U završnih osam minuta treće dionice uslijedio je rijetko viđeni preokret, serija Thundera od 32-7, ponovni pogled na semafor nakon posljednje sekunde četvrtine prikazivao je rezultat 78:78. OKC je nastavio u sjajnom ritmu i u posljednjih dvanaest minuta zaključio veliku pobjedu o kojoj će se još puno pričati. Ipak, valja naglasiti kako je OKC veliku pomoć dobio u problemima s osobnim pogreškama Rudyja Goberta i Derricka Favorsa, njihovim izlaskom iz igre reket se posve otvorio, a obrana Jazz doživjela je težak udarac. Westbrook je upisao 45 poena uz šut 17-39 dodavši 15 skokova i sedam asistencija, George je pridodao 34 poena. Kod Jazz najefikasniji je bio Jae Crowder s 27 koševa, Donovan Mitchell ubacio je 23. Igrači Utaha moraju se brzo oporaviti nakon propuštene velike prilike, a nova dolazi već u subotu kada će ponovno igrati pred svojim navijačima gdje su uvjerljivo slavili u dvije domaće utakmice ove serije.

Kao što je bio slučaj u trećoj četvrtini prethodne utakmice, ponovno je ista dionica bila ključna u dvoboju Rocketsa i Wolvesa. Minnesota je držala priključak do poluvremena kada su držali vodstvo 59:55, međutim od samog početak treće četvrtine samo je jedna momčad igrala, dok je druga promatrala kako im sezona prilazi kraju. Rocketsi su odigrali vrhunsku obranu, prije svih Clint Capela, limitirali protivnika na svega 15 poena, a sami postigli 30 osiguravši time mirnu završnicu u posljednjoj dionici. Vukovi nisu imali snage za preokret. Capela je bio prvo ime utakmice s 26 poena (12-14) i 15 skokova, James Harden dodao je 24 uz 12 asistencija. Karl-Anthony Towns s 23 poena i 14 skokova, te Jamal Crawford s 20 predvodili su Wolvese. Rocketsi će pričekati protivnika u polufinalu, na Zapadu je ostala samo jedna nepoznanica, Utah ili OKC.