Kralj James: Blokada pa trica za pobjedu Cavsa!

NBA 26. tra 20186:56 > 7:01
Photo by Gregory Shamus/Getty Images)

LeBron James još je jednom svijetu pokazao tko je najbolji igrač na planeti.

Cleveland Cavsi izrazito su limitirana momčad koja će vjerojatno proći prvi krug doigravanja, posebno nakon događanja od protekle noći, no svaka nova serija za njih će biti velika bitka. Ipak, dok se stvari tako ne počnu razvijati, dužnost je svakog fana jednostavno uživati u izvedbama najboljeg igrača lige, LeBrona Jamesa. Kada ti je najbolji suigrač 37-godišnji Kyle Korver teško da možeš očekivati značajnije izglede u borbi za naslov prvaka, međutim kada si LeBron James svaku si utakmicu barem možeš pružiti šansu za pobjedu. LeBron je radio sve što je trebao, briljantna obrana, prodori, zakucavanja, asistencije, zatvaranje reketa, a na koncu cijela priča pete utakmice serije s Pacersima svela se na posljednjih deset sekundi.

Pacersi su držali Cavse u klinču čitavo prvo poluvrijeme, no Cavsi preuzimaju kontrolu u trećoj dionici, zadržali su protivnika na samo tri poena u prvih sedam minuta četvrtine, serija 19-3, da bi se Pacersi vratili u posljednjoj dionici omogućivši razvoj događaja iz završnih sekundi utakmice. Rezultat je postavljen na 95:95, Indiana je dobila prvu priliku, Victor Oladipo je preuzeo loptu u ruke, krenuo u prodor s lijeve strane reketa Cavsa, no tu se ukazao James, izvanredna blokada koja je ostavila tri sekunde Cavsima za posljednji napad. LeBron je primio loptu, bez previše razmišljanja krenuo prema najboljem mogućem pogledu prema košu, podigao se lakoćom i preko Thaddeusa Younga pogodio tricu za pobjedu Cavsa! James je završio s 44 poena, deset skokova i osam asistencija za još jednu od partija o kojima će se u sportskom svijetu danima pričati. Drugu utakmicu zaredom, Kyle Korver je bio drugi strijelac Cavsa s 19 poena (pet trica), a ponovno je razočarao Kevin Love sa 11 poena (2-11) i deset skokova. Kod Pacersa, nedovoljno dobar ili bolje rečeno, vrlo loš bio je Oladipo koji je previše forsirao, samo 12 poena uz šut 2-15 (trica 1-7), dodao je 12 skokova. Bojan Bogdanović bio je korektan s 11 koševa (4-9, trica 3-5), tri asistencije, po jedan skok i osvojena lopta, te četiri izgubljene lopte. Domantas Sabonis je predvodio Indianu s 22 poena. Serija ponovno seli u Indianapolis gdje će se u petak igrati šesti dvoboj.

Toronto Raptorsi jedina su momčad ove sezone koja nije proživjela niz od tri poraza, ta se tradicija nastavila i u petoj utakmici serije protiv Washington Wizardsa. No, bilo je vrlo blizu. Wizardsi su vodili 87:82 u posljednjoj četvrtini, činilo se kako drže kontrolu, Raptorsi su do tada imali svakojakih problema sa šutom. No, upravo u tim trenucima kreće serija Toronta od 17-6 koja preokreće utakmicu u njihovu korist. DeMar DeRozan postigao je 32 poena, Kyle Lowry dodao je 17 uz deset asistencija, obrana Raptorsa u posljednjih šest minuta utakmice bila je na izuzetnoj razini, a Wizardsi su počeli sve više griješiti u situacijama kada bi morali štititi loptu. U posljednje tri minute, Raptorsi su zadržali prednost osiguravši možda i ključnu pobjedu u seriji u kojoj gost još uvijek nije pobijedio. John Wall je predvodio Wizardse s 26 poena, po devet skokova i asistencija, Bradley Beal ubacio je 20. U petak je na rasporedu šesta utakmica u glavnom američkom gradu.