Sixersi na 50 pobjeda, Benderov double-double

NBA 9. tra 20188:15 > 8:21
Getty Images/Maddie Meyer

Philadelphia je nastavila s pobjedničkim nizom koji je dosegao brojku 14, nova žrtva bio je Dallas. Dragan Bender treći je put u karijeri ostvario double-double, no Phoenix je i službeno postao najgora momčad lige.

Sixersi u vrhunskoj formi ulaze u doigravanje, 14. pobjeda zaredom ostvarena je protiv Dallasa. Philly se odvojio na 16 poena prednosti (50:34) sredinom prvog poluvremena, a razliku su održavali sve do ulaska u posljednju dionicu kada je Dallas smanjio zaostatak na minus šest. Ipak, opasnosti za preokretom nije bilo, Ben Simmons još je jednom vrhunski dirigirao napadom Sixersa koji su mirno priveli utakmicu kraju. Australac je završio sa 16 poena, devet asistencija, sedam skokova i četiri osvojene lopte. JJ Redick dodao je 18 poena, a Dario Šarić završio je s devet koševa (4-10, trica 1-5), po pet skokova i asistencija. Harrison Barnes s 21 i Dennis Smith Jr s 20 poena predvodili su Mavse kojima je ostala još jedna utakmica prije nego završe još jednu lošu sezonu. Philadelphia je osigurala prvu sezonu od 50 pobjeda od 2001. godine kada su igrali veliko finale.

Phoenix Sunsi službeno su postali najgora momčad lige za sezonu, samim time osigurali su najveće izglede da će upravo oni dobiti pick broj jedan na draft lutriji idućeg mjeseca. Novi poraz u pretposljednjoj utakmici sezone, Sunsi su doživjeli protiv Golden State Warriorsa za koje je briljirao Klay Thompson koji je 22 od svojih 34 poena ubacio u prvoj četvrtini. Prvacima također ostaje samo jedna utakmica prije nego okrenu fokus prema najvažnijem dijelu sezone u koji ulaze bez ozlijeđenog Stepha Curryja. Kevin Durant dodao je 17 koševa i devet asistencija. Na drugoj strani, svoj treći double-double karijere ostvario je Dragan Bender koji je uz 14 poena (6-13, trica 2-7) pridodao i 14 skokova što je rekord njegove dvogodišnje NBA karijere. Upisao je i dvije asistencije, te jednu izgubljenu loptu.

Indiana je slavila kod Charlotte Hornetsa, Pacersi su stvorili prednost od četrnaest poena na ulasku u posljednju dionicu utakmice, razlika se povećala na +18 (106:98) na ulasku u posljednje četiri minute. Iako su Hornetsi uspjeli smanjiti zaostatak na samo četiri poena, u posljednjoj minuti nisu imali dovoljno znanja ugroziti novo slavlje Pacersa. Domantas Sabonis odigrao je jednu od najboljih utakmica sezone za Pacerse ubacivši 30 poena uz osam skokova, Victor Oladipo pridodao je 27, dok je Bojan Bogdanović upisao 13 poena (4-11, trica 0-3, sl. bacanja 5-5), tri skoka i jednu asistenciju. Malik Monk je bio najefikasniji kod Hornetsa s 20 poena.

Utah je petom uzastopnom pobjedom osigurao nastup u doigravanju drugu sezonu zaredom. No, borba za Jazz još uvijek nije gotova što se tiče regularne sezone, ostaje borba za četvrtu poziciju koja donosi prednost domaćeg terena u prvom krugu doigravanja. S pobjedama u posljednje dvije utakmice, neovisno o rezultatima konkurencije, Utah će tu poziciju osigurati. Donovan Mitchell odigrao je još jednu sjajnu utakmicu s 28 poena, devet skokova i osam asistencija, Joe Ingles dodao je 22 poena i deset asistencija. Josh Hart s 25 i Tyler Ennis s 22 poena predvodili su Lakerse za koje je Ivica Zubac igrao 14 minuta, upisao je dva poena (1-3), četiri skoka, jednu asistenciju, blokadu i dvije izgubljene lopte.

Orlando je očekivano poražen u Torontu, a Mario Hezonja igra vjerojatno posljednje utakmice za Magic obzirom da će ovoga ljeta postati slobodan igrač. Dubrovčanin daje sve od sebe kako bi ga u Orlandu zapamtili. U porazu kod najbolje momčadi Istoka, Hezonja je igrao 28 minuta, ubacio je 14 poena (5-11, trica 3-3, sl. bacanja 1-1) dodavši tri skoka, pet asistencija i jednu osvojenu loptu. Raptorse je predvodio CJ Miles s 22 poena, OG Anunoby dodao je 21 uz osam skokova. Raptorsi su u ovom susretu odmarali DeMara DeRozana i Jonasa Valančiunasa. Toronto već sada s omjerom 58-24 drži najbolji rezultat u klupskoj povijesti, a cilj je pokušati doći do 60 pobjeda, da bi u tome uspjeli moraju pobijediti u posljednje dvije utakmice, na gostovanjima u Detroitu i Miamiju.