Šarić odličan u New Yorku, Cavsi nemoćni u Portlandu

NBA 16. ožu 20188:24 > 8:29
Maddie Meyer, Getty Images Sport

Dario Šarić nastavlja sa sjajnim izvedbama, Sixersi su slavili u New Yorku, dok je Portland nastavio pobjedničku seriju protiv Clevelanda.

Dario Šarić igrao je 28 minuta, ubacio je 21 poen (7-13, trica 4-8, sl. bacanja 3-4), uz 12 skokova, po jednu asistenciju i osvojenu, te tri izgubljene lopte. Šibenčanin je pogodio dvije ključne trice u završnici dvoboja. Sixersi su na gostovanju u Madison Square Gardenu zaostajali trinaest poena u trećoj četvrtini da bi preokret finiširali u posljednjih pet minuta dvoboja serijom 20-6. Joel Embiid predvodio je Sixerse s 29 poena i deset skokova, Ben Simmons upisao je novi triple-double s 13 poena, 12 skokova, deset asistencija, te je postao treći rookie u povijesti koji je ostvario 1000 poena, 500 skokova i 500 asistencija u sezoni. Prije njega to je uspjelo Oscaru Robertsonu i Magicu Johnsonu. Kod Knicksa koji su upisali deveti uzastopni poraz, istaknuo se Michael Beasley s 24 poena i 13 skokova.

Portland Blazersi nastavili su trenutno najduži pobjednički niz u ligi, jedanaestu pobjedu zaredom ostvarili su protiv Cleveland Cavsa koji su nastupili bez Larryja Nancea Jr, dok od ranije nema Tristana Thompsona i Kevina Lovea. Blazersi su dominirali gotovo čitavim susretom, tek u posljednje tri minute Cavsi su se primakli na tri poena minusa da bi ipak Portland nakon koševa Al-Farouq Aminua i Evana Turnera spasio pobjedu. CJ McCollum ubacio je 29 poena, Damian Lillard dodao je 24 za Blazerse koji i dalje drže treću poziciju na Zapadu, LeBron James još je jednom briljirao s 35 poena i 14 skokova. Ante Žižić igrao je šest minuta s jednim promašenim šutom, upisao je i dvije blokade. Dobra vijest za Cavse došla je prije utakmice kada je objavljeno da bi se Kevin Love trebao vratiti u momčad idući tjedan nakon više od mjesec dana oporavka od loma ruke.

LaMarcus Aldridge upisao je 25 poena i sedam skokova u pobjedi Spursa nad New Orleans Pelicansima, Spursi su još jednom propustili dvoznamenkastu prednost, no ovoga puta uspjeli su zadržati vodstvo i osigurati pobjedu koja ih je trenutno vratila na osmu poziciju Zapada. Nekoliko sati prije utakmice igrači Pelicansa primili su tužnu vijest da je vlasnik kluba Tom Benson preminuo u 90. godini života nakon što se nije oporavio od gripe zbog koje je hospitaliziran prije mjesec dana. Pored Pelicansa, Benson je bio vlasnik i NFL momčadi New Orleans Saints. Jrue Holiday je s 24 poena, osam skokova i sedam asistencija predvodio Pelicanse, Anthony Davis dodao je 21 uz 14 skokova.

Toronto Raptorsi biti će najbolja momčad Istoka, to je sada gotovo sigurna oklada kako zbog sjajne forme i deset povezanih pobjeda, tako i zbog velike nesreće s ozljedama koje su poharale svlačionicu Boston Celticsa, trenutno drugoplasirane momčadi konferencije. Raptorsi su slavili u Indianapolisu nakon što su serijom 16-4 u posljednjoj četvrtini ostvarili prednost koja im je osigurala mirnu završnicu. DeMar DeRozan ubacio je 16 od svojih 24 poena u drugom poluvremenu. Jonas Valančiunas dodao je 16 poena i 17 skokova. Kod Pacersa najbolji su bili igrači s klupe, Darren Collison vratio se nakon ozljede i postigao 22 poena, Al Jefferson dodao je 20 i 12 skokova. Bojan Bogdanović odigrao je još jednu vrlo lošu utakmicu, nakon što je u pobjedi nad Bostonom šutirao 1-11, ovoga puta je gađao 1-10 iz igre, odnosno 1-4 za tricu ubacivši šest poena (sl. bacanja 3-3). Dodao je dvije asistencije.

Nakon Blazersa i Raptorsa, najdulji niz pobjeda ima Utah koja je do osmog trijumfa zaredom došla protiv slabih Phoenix Sunsa. Donovan Mitchell ubacio je 23 poena, a Jazz se sada probio na sedmo mjesto Zapada. Dragan Bender je za Sunse odigrao 25 minuta, upisao je sedam poena (2-5, trica 1-4, sl. bacanja 2-2) dodavši šest skokova, dvije asistencije, po jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte. Nikola Jokić je ostvario osmi triple-double sezone s 23 poena, 12 skokova i deset asistencija u pobjedi Nuggetsa nad Pistonsima.