Wizardsi preokrenuli u Bostonu, neugodan poraz Bucksa

NBA 15. ožu 20187:18 > 7:24
(Photo by Abbie Parr/Getty Images)

Washington Wizardsi slavili su nakon zaostatka od dvadeset poena u Bostonu, Milwaukee je poražen u Orlandu.

Boston Celticsi igrali su protiv Washingtona bez okosnice momčadi, bili su na korak od pobjede, no na koncu sjajni Wizardsi nadoknadili su veliki minus odnijevši pobjedu nakon dva produžetka. Boston je vodio dvadeset poena razlike, no zahvaljujući Bradleyju Bealu Washington se vratio u utakmicu da bi Jodie Meeks dvije sekunde prije kraja dvoboja pogodio tricu koja je momčadi odvela u produžetak. Ipak, niti to nije bilo dovoljno da bi jedna momčad osigurala pobjedu, Jayson Tatum koji je također bio upitan prije dvoboja, ubacio je koš tri sekunde prije kraja kojim je odveo utakmicu u drugi “dodatak”. Wizardsi su poveli 125:119, minutu i 25 sekundi prije kraja, a Boston se više nije uspio vratiti iako je Terry Rozier uspio smanjiti na samo poen minusa, međutim 47 sekundi prije kraja više niti jedna momčad nije ubacila koš. Wizardse je predvodio Bradley Beal s 34 poena, devet asistencija i sedam skokova, Markieff Morris dodao je 20 koševa. Njegov brat blizanac na drugoj strani, Marcus bio je prvo ime Celticsa s 31 poenom, Terry Rozier dodao je 21. Kelti su nastupili bez Kyrina Irvinga, Ala Horforda, Jaylena Browna i Marcusa Smarta.

Orlando je nanio Milwaukee Bucksima neugodan poraz, sedmi u posljednjih deset utakmica. Igrači Magica oborili su klupski rekord što se tricaške efikasnosti tiče, pogodili su 18 od 34 pokušaja, a dominirali su Jonathon Simmons sa sedam, odnosno DJ Augustin sa šest ubačaja iz daljine. Obojica su posebno bili istaknuti u prvoj četvrtini, a Simmons je ostvario rekord karijere s 35 poena, Augustin je dodao 32. Orlando je napravio 16 poena razlike (36:20) nakon prve četvrtine, no Bucksi su se brzo oporavili. Ipak, nova serija u završnici treće dionice (14-0) odvela je utakmicu u korist Magica. Nikola Vučević dodao je 22 poena, po devet skokova i asistencija. Mario Hezonja startao je u petorci, igrao je 25 minuta, ubacio devet poena (4-11, trica 1-4), pet skokova, po jednu asistenciju i izgubljenu loptu. Giannis Antetokounmpo s 38 koševa i deset skokova bio je najbolji kod Bucksa.

Miami je imao priliku iskoristiti poraz Bucksa i pobjedom nad slabim Sacramento Kingsima približiti se sedmoj poziciji na Istoku, no Heat je kiksao. De’Aaron Fox odveo je utakmicu u produžetak sa zvukom sirene, Kingsi su od prve minute dodatnog vremena preuzeli vodstvo koje više nisu ispuštali iz ruku. Buddy Hield predvodio je Sacramento s 24 poena, Zach Randolph dodao je 22 uz devet skokova, a 20 je ubacio Fox. Goran Dragić s 33 i Wayne Ellington s 22 poena bili su najbolji u redovima Heata koji su izgubili drugu utakmicu zaredom.

Golden State Warriorsi pobijedili su LA Lakerse bez tri All Star igrača. Steph Curry propustio je treću utakmicu zaredom, Klay Thompson je nakon ozljede palca desne ruke prebačen na listu ozlijeđenih gdje će ostati barem tjedan dana, a procjenjuje se ga nećemo vidjeti na parketima do dva tjedna. Draymond Green je osjetio bol u desnom ramenu, te je i on propustio dvoboj. David West također nije igrao, petu utakmicu zaredom, također s problemom u ramenu. Ipak, Kevin Durant je s 26 poena predvodio momčad Warriorsa, a u startnoj petorci društvo su mu pravili rezervisti, igrači koji rijetko ili nikad ne dobiju priliku. Nick Young ubacio je 18 poena, Quinn Cook dodao je 13, Kevin Looney ubacio je 11, dok je Zaza Pachulia upisao deset koševa uz 12 skokova. Lakersi su zaigrali bez Kylea Kuzme, a Julius Randle s 22 poena, Brook Lopez i Isaiah Thomas dodali su po 20. Ipak, dogodila se i jedna vrlo neugodna situacija, kamere su zabilježile veliku svađu Thomasa i Randlea, Brook Lopez ih je morao razdvojiti da ne bi došlo do fizičkog obračuna. Ipak, pri kraju dvoboja činilo se kako se situacija smirila. Ivica Zubac igrao je sada već standardnih šest minuta, ponovno je ostao bez poena (0-2, sl. bacanja 0-2), upisao je tri skoka.