Pacersi slavili u Phillyju, Westbrook za povijest

NBA 14. ožu 20188:19 > 8:24
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Indiana Pacersi upisali su još jednu vrijednu pobjedu, Russell Westbrook ostvario je stoti triple-double karijere.

U derbiju hrvatskih igrača, Indiana je nastavila sjajnu formu pobjedom protiv još jedne top osam momčadi Istoka. Bojan Bogdanović odigrao je lošu utakmicu šutirajući svega 1-11 iz igre, no Indiana je i bez njega odigrala sjajnu utakmicu. Niti Victor Oladipo nije briljirao, tek 4-21 iz igre za 11 poena, no Myles Turner djeluje sve bolje, ubacio je 25 poena, a pogodio je i dva ključna slobodna bacanja 21 sekundu prije kraja dvoboja. Indiana je izgubila Domantasa Sabonisa koji je ozlijedio koljeno nakon što je Joel Embiid pao na njega u borbi za skok. Centar Sixersa bio je najefikasniji u svojoj momčadi s 29 poena i 12 skokova, Dario Šarić nastavio je s odličnim partijama upisavši 18 koševa. Ben Simmons ostvario je triple-double s deset poena, 13 skokova i deset asistencija. Pacersi su povećali izglede za osvajanjem pozicije trećeg nositelja na Istoku, dok su Sixersi i dalje šesti.

Oklahoma je očekivano slavila na gostovanju u Atlanti, no priča utakmice bio je Russell Westbrook. Lanjski MVP lige ušao je u društvo četvorice igrača koji su ostvarili sto ili više triple-double učinaka u karijeri. Westbrook je bio ključan u seriji 16-0 OKC-a kojom su osigurali četvrtu uzastopnu pobjedu na putu ostvarivši učinak od 32 poena, po 12 skokova i asistencija. Oscar Robertson (181), Magic Johnson (138) i Jason Kidd (107) do sada su bili jedini u tom društvu.

Minnesota je uz 37 poena i deset skokova Karla Anthonyja-Townsa osigurala pobjedu u Washingtonu. Obje momčadi nastupaju oslabljene, Wolvesima nedostaje Jimmy Butler, a Wizardsima John Wall, no Towns je bio taj koji je donio ključnu prevagu. Pomogao je Vukovima pokrenuti seriju 34-21 kojom su izbrisali zaostatak od deset poena u posljednjoj četvrtini, šutirao je 13-17 iz igre. Minnesota je u žestokoj borbi za doigravanje na Zapadu, svaka pobjeda je itekako bitna, dok će Wizardsi ući u playoff obzirom da je na Istoku situacija znatno jednostavnija. Markieff Morris je s 27 poena bio prvo ime Wizardsa.

Denver Nuggetsi propustili su iskoristiti trinaest poena prednosti u Staples Centru protiv Lakersa, zahvaljujući Juliusu Randleu i Kyleu Kuzmi koji su upisali po 26 poena i 13 skokova, domaćin je preokrenuo utakmicu i prvi put nakon dva uzastopna poraza svladao Nuggetse koji su pali na deseto mjesto Zapada i morati će se znatno potruditi ne bi li se ugurali u playoff bitku. Isaiah Thomas ubacio je 12 od svojih 23 poena u posljednjoj četvrtini, Denver je predvodio Wilson Chandler s 26 poena i deset skokova.

DeAndre Jordan upisao je 29 poena i 18 skokova u novoj značajnoj pobjedi LA Clippersa u Chicagu, Clippsi su trenutno sedmi na Zapadu. Utah se probila na osmu poziciju sa sedmom uzastopnom pobjedom, Cleveland je uz 11 poena Ante Žižića slavio u Phoenixu. Anthony Davis postigao je 31 poen uz 14 skokova u pobjedi Pelicansa nad Hornetsima.

Rezultati:
Philadelphia-Indiana 98:101