Indiana preskočila Cavse, Žižićeva utakmica sezone

NBA 12. ožu 20188:14 > 8:23
(Photo by Patrick Smith/Getty Images)

Indiana Pacersi još su jednom slavili u Bostonu, Ante Žižić odigrao je utakmicu sezone u porazu Cavsa.

Indiana Pacersi drugi put u nešto više od mjesec dana slavili su u Bostonu. Myles Turner pogodio je pobjednički koš 21 sekundu prije kraja, no sekundu i pol prije posljednje sirene, Victor Oladipo pogreškom je omogućio Celticsima priliku za pobjedničkim šutom, no Boston nije iskoristio ponuđeno. Ipak, valja istaknuti kako su Celticsi igrali znatno oslabljeni, Kyrie Irving osjetio je bol u koljenu krajem prvog poluvremena kada je Boston vodio deset razlike, a u nastavku nije ulazio u igru. Kelti su već igrali bez Jaylena Browna i Ala Horforda. No, njihovi izostanci neće umanjiti veselje među igračima Pacersa koji su pobijedili u pet od posljednjih šest utakmica i povezano s porazom Cleveland Cavsa u Los Angelesu, preuzeli su treću poziciju na Istoku. Victor Oladipo bio je najefikasniji kod Pacersa s 27 poena, a Bojan Bogdanović je ponovno bio vrlo dobar s 14 koševa (4-7, trica 4-5, sl. bacanja 2-2), dodao je po tri skoka i asistencije, te po jednu blokadu i izgubljenu loptu. Marcus Smart je predvodio Celticse s 20 poena.

Kad je riječ o Cavsima, nakon poraza od Clippersa, ponovno su izgubili u Staples Centru, ovoga puta od strane Lakersa. Iako su poraženi, valja istaknuti sjajnu izvedbu Ante Žižića koji je napokon dobio pravu priliku. Igrao je 20 minuta, ubacio 15 poena (7-9, sl. bacanja 1-2), dodavši sedam skokova, dvije blokade i jednu izgubljenu loptu. Nakon LeBrona Jamesa s 24 poena i Larryja Nancea Jr. sa 16, Žižić je bio treći strijelac Cavsa. Lakersi su u svojevrsnoj audiciji pred LeBronom Jamesom koji će biti njihova najveća meta ovog ljeta kada postane slobodnim igračem, prezentirali sjajnu košarku koja u mnogočemu podsjeća na stil igre Golden State Warriorsa. To naravno ne čudi obzirom da je trener Luke Walton, dugogodišnji asistent u aktualnim prvacima pod Steveom Kerrom. Čak četiri igrača Lakersa ubacila su dvadeset ili više poena, no daleko najbolji bio je Julius Randle s 36 poena, 14 skokova i sedam asistencija. Randle želi dokazati Magicu Johnsonu kako je vrijedan ostanka u LA-u. Brook Lopez dodao je 22 poena uz osam skokova, po 20 su dodali Kentavious Caldwell-Pope i Isaiah Thomas koji je dobio blagu satisfakciju nakon pobjede protiv momčadi čiji je član bio do prije mjesec dana. Ivica Zubac u šest minuta nije se upisao u strijelce, upisao je skok i dvije osvojene lopte.

Minnesota je ostvarila vrlo važnu pobjedu, nakon tri poraza, kojom su ostali u igri za top pet plasman na Zapadu gdje se playoff utrka zahuktava. Warriorsi su nakon sjajne druge četvrtine (38-21) preuzeli vodstvo, no Vukovi nisu popuštali, te su zahvaljujući sjajnom Karlu Anthonyju-Townsu iščupali pobjedu. Mladi centar završio je s 31 poenom i 16 skokova, Andrew Wiggins dodao je 23 za Vukove. Kevin Durant s 39 poena i 12 skokova bio je prvo ime prvaka koji su ponovno igrali bez Stepha Curryja, Andrea Igoudale i Jordana Bella.

Sjajna Utah nedavno je imala niz od dvanaest pobjeda, nakon kratke krize ponovno nižu pobjede u nadi da bi mogli izboriti doigravanje. Šesto slavlje zaredom ostvarili su na gostovanju u New Orleansu nakon sjajnih izvedbi nekoliko igrača. Prvo valja spomenuti Rickyja Rubija koji je ubacio 30 poena uz deset skokova i sedam asistencija, Donovan Mitchell 15 od svojih 27 poena postigao je u posljednje tri minute treće četvrtine kada je Jazz preuzeo vodstvo koje više nisu ispuštali. Joe Ingles dodao je 20 poena, a Rudy Gobert 19 uz 16 skokova. Anthony Davis ostvario je svoj prvi triple-double s 25 poena, 11 skokova i deset blokada.

Philadelphia Sixersi ostvarili su laku pobjedu u Brooklynu, već na poluvremenu prednost je bila u dvoznamenkastom, a Netsi su dokrajčeni u završnoj dionici. Čak osam igrača Sixersa postiglo je deset ili više poena, Joel Embiid ubacio je 21, Robert Covington 19, a Dario Šarić 18 (8-11, trica 2-4, sl. bacanja 0-1), dodao je šest skokova, tri asistencije, dvije blokade, jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.