Spursi potonuli, porazi hrvatskih igrača

NBA 11. ožu 20187:38 > 7:40
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

San Antonio Spursi pali su na sedmo mjesto Zapada nakon novog poraza, dok su oba hrvatska igrača protekle večeri upisali poraze.

San Antonio tone sve dublje, nakon što su dobar dio sezone držali treću poziciju na Zapadu, Spursi su nakon osmog poraza u posljednjih deset utakmica pali na sedmo mjesto i dijeli ih samo jedan poraz (ili pobjeda konkurenata) od ispadanja iz prvih osam konferencije. Momčad Gregga Popovicha izgubila je u Oklahomi iako su imali priliku koja se pojavila nakon što je Steven Adams neugodno sletio na lijevi gležanj, a umjesto prvog centra Thundera u igri se pojavio Nick Collison, 37-godišnji veteran koji gotovo da i nema minutažu. No, Collison koji je u Oklahomi proveo čitavu karijeru nakon selidbe iz Seattlea upisao je sedam poena u periodu od tri minute igre. Spursi su smanjili zaostatak na 62:58, međutim Thunder je ubrzo vratio prednost. Russell Westbrook ostvario je 19. triple-double sezone s 21 poenom, 12 skokova i deset asistencija, Jerami Grant dodao je 15 uz osam skokova za OKC. Rudy Gay i Davis Bertans predvodili su Spurse s po 14 poena.

Nakon lošeg prvog poluvremena u kojem je ostao bez poena, Dragan Bender odigrao je odličan drugi dio dvoboja Sunsa i Hornetsa. Phoenix je nastupio bez svoja dva najbolja igrača, Devina Bookera i TJ Warrena, no Sunsi su odličnom posljednjom četvrtinom (43:28) uspjeli učiniti utakmicu neizvjesnom, ipak bolje od toga nisu mogli. Bender je igrao 32 minute, upisao je 16 poena (4-8, trica 3-6, sl. bacanja 5-6) uz tri skoka, po jednu asistenciju, osvojenu loptu i blokadu, te tri izgubljene lopte. Dwight Howard je s 30 poena, 12 skokova i četiri blokade predvodio Hornetse, Kemba Walker dodao je 29, 12 uhvaćenih lopti i sedam asistencija.

Orlando je poražen u Staples Centru kod LA Clippersa. Domaćin vodi veliku borbu za doigravanjem, a ovakve utakmice moraju pobjeđivati. Clippsi su pobjedu udaljeni od San Antonija na sedmoj poziciji, a kandidati za doigravanje još su i Denver, te Utah koji su izvan crte. Lou Williams s 25 i Tobias Harris s 21 poenom predvodili su Clipperse koji su pobijedili u sedam od posljednjih deset utakmica. Jonathon Simmons predvodio je Magic s 24 poena, a Mario Hezonja koji je ponovno startao u početnoj petorci završio je s pet poena (2-4, trica 1-2), pet skokova, četiri asistencije, jednu osvojenu loptu u 25 minuta igre.

U preostalim utakmicama večeri, Miami je uz 20 poena Jamesa Johnsona i ukupno sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom pregazio Washington, dok je sličan epilog viđen u Dallasu gdje su Mavsi nanijeli 17. uzastopni poraz Memphisu.