Kraj velikih nizova: Rocketsi i Pelicansi poraženi

NBA 10. ožu 20188:13 > 8:17
Rob Carr/Getty Images

Toronto Raptorsi prekinuli su veliki pobjednički niz Houston Rocketsa, dok je New Orleans ostao nemoćan bez pomoći Anthonyja Davisa.

James Harden pokušao je sve što je mogao ne bi li zadržao Rocketse u pobjedničkoj seriji, no nije mogao sam. U velikom derbiju lige, najbolja momčad Istoka svladala je vodeću momčad Zapada. Raptorsi su već nakon prve četvrtine poveli 32:16, prednost su zadržali do poluvremena da bi se Houston postepeno vraćao u nastavku. Ipak, ključan element pobjede Toronta bila je obrana trice. Rocketsi su najbolja tricaška momčad lige, a Raptorsi su ih zadržali na samo devet ubačaja čime je izjednačena najslabija utakmica na šutu iz daljine za teksašku momčad. Kyle Lowry bio je najefikasniji kod pobjednika s 30 poena, 25 dodao je DeRozan, dok je Harden s 40 koševa predvodio Rakete.

New Orleans Pelicansi već igraju bez DeMarcusa Cousinsa, gubitak Anthonyja Davisa za dvoboj s Washingtonom ipak je bio previše. Ponajbolji centar lige propustio je utakmicu zbog ozljede gležnja, a Wizardsi su projurili kroz New Orleans. Otto Porter s 19, Markief Morris sa 17 i Bradley Beal sa 16 poena predvodili su ujednačen napad Wizardsa koji su se približili na korak od Cleveland Cavsa u borbi za treće mjesto na Istoku.

A sami Cavsi poraženi su u Staples Centru kod Clippersa koji su ponovno unutar top osam momčadi Zapada. Clippsi su nakon prve četvrtine vodili 35:17, Cavsi se nikako nisu mogli vratiti, a da stvari budu gore izgubili su dvojicu igrača zbog ozljeda. Rodney Hood igrao je samo sedam minuta prije nego su ga “uhvatila” leđa, više se nije vraćao u igru, dok je Cedi Osman u trećoj četvrtini ozlijedio lijevi kuk. LeBron James predvodio je Cleveland s 25 poena i deset skokova, Ante Žižić igrao je devet minuta, upisao četiri poena (2-2) i dva skoka. Veliku partiju odigrao je DeAndre Jordan s 20 poena i 23 skoka. Harris je dodao 23 poena, a Harrell 20 nakon još jedne odlične utakmice.

U teškoj večeri za favorite, Golden State je također poražen, no prvaci su izgubili u Portlandu kod odličnih Blazersa koji su u pravom trenutku regularne sezone uhvatili formu. Portland je tri četvrtine gradio prednost da bi dokrajčili Warriorse u posljednjoj dionici za uvjerljivu pobjedu. Golden State je doputovao u Portland bez Stepha Curryja, Andre Igoudale i Jordana Bella koji su ozlijeđeni. CJ McCollum je s 30 poena predvodio domaćina, Damian Lillard dodao je 28 za devetu uzastopnu pobjedu Blazersa koji nakon poraza Rocketsa i Pelicansa sada imaju najdužu pobjedničku seriju u ligi. Kevin Durant s 40 i Klay Thompson s 25 bili su najefikasniji kod Warriorsa.

Nakon teškog poraza od Utaha, odmorni Indiana Pacersi demolirali su Atlantu uz odličnu izvedbu Bojana Bogdanovića koji je bio najbolji strijelac svoje momčad s 21 poenom, Mario Hezonja ubacio je 11 za Orlando koji je izgubio u glavnom gradu Kalifornije.