Raptorsi bolji od Spursa, Sunsi slavili u Denveru

NBA 20. sij 20187:38 > 7:43
Rob Carr/Getty Images

Toronto je prekinuo niz od četiri poraza protiv San Antonija, Phoenix je slavio u Denveru.

Kyle Lowry ubacio je devet od svojih 24 poena u posljednjoj četvrtini, a Toronto Raptorsi svladali su San Antonio Spurse. Bio je ovo dvoboj dvije najbolje domaćinske momčadi lige, a gosti iz San Antonija doputovali su bez najboljeg igrača Kawhija Leonarda kojeg još neko vrijeme nećemo gledati na terenima zbog obnove ozljede butnog mišića desne noge. DeMar DeRozan (21 poen) je s dva slobodna bacanja devet sekundi prije kraja utakmice potvrdio pobjedu kanadske momčadi. LaMarcus Aldridge je sa 17 koševa i 14 skokova predvodio Spurse.

Phoenix je nakon sedam uzastopnih poraza uspio svladati Denver Nuggetse. Sunsi su imali pomoć povratnika TJ Warrena koji je ubacio 25 poena, a Phoenix je napravio seriju 17-3 kojom su poveli u drugoj četvrtini i više vodstvo nisu ispuštali. Devin Booker postigao je 30 koševa za goste, a Dragan Bender treću uzastopnu utakmicu startao je u početnoj petorci, igrao je 29 minuta, postigao tri poena (1-3, trica 1-2), dodao je osam skokova, tri asistencije, te po jednu blokadu i izgubljenu loptu. Jamal Murray je s 30 poena bio prvo ime Nuggetsa.

Bradley Beal i Kelly Oubre Jr. ubacili su po 26 poena za Washington Wizardse koji su slavili u Detroitu. Bila je to utakmica preokreta, Pistonsi su najprije poveli deset razlike, Wizardsi preokreću, zatim u posljednju četvrtinu ulaze s vodstvom od 17 poena, da bi posljednji pokušaj Detroita bio zaustavljen u završnim minutama dvoboja. John Wall dodao je 16 poena i 11 asistencija za Washington, Luke Kennard je sa 16 koševa predvodio Pistonse, po 15 su dodali Bradley i Smith, a Andre Drummond je dohvatio 21 loptu.

LA Lakersi slavili su protiv Indiana Pacersa u jednoj vrlo čudnoj utakmici. Indiana je u utakmicu ušla kao treća najbolja šuterska momčad lige, no nakon poraza u Portlandu večer ranije, drugu utakmicu zaredom šutirali su ispod 40 posto, a u pokušajima za tricu bili su posebno loši (2-25). Bojan Bogdanović igrao je 32 minute, zabilježio je učinak od 11 poena (5-12, trica 1-6), šest skokova, asistenciju, te po dvije osvojene i izgubljene lopte. Lakersi su igrali bez tri startera, Balla, Caldwell-Popea i Brandona Ingrama, no pobjedu mogu zahvaliti sjajnoj izvedbi Jordana Clarksona koji je ubacio 33 poena. Nevjerojatan podatak, Lakersi su slobodna bacanja gađali mizernih 2-14. Ivica Zubac nije zaigrao za pobjednički sastav. Victor Oladipo ubacio je 25 poena za Pacerse.