Anthony Davis uneredio Kelte, Orlando napokon pobijedio

NBA 17. sij 20187:58 > 8:03
Ezra Shaw, Getty Images

Anthony Davis u formi je života, potvrdio je to u Bostonu, dok je Orlando napokon došao do pobjede.

New Orleans Pelicansi došli su do velike pobjede u Bostonu protiv najbolje momčadi Istočne konferencije, Pelicansi su svojim sjajnim centrima rastjerali domaće igrače iz reketa, tako da su Celticsi praktički cijelu utakmicu odradili s linije za tricu ispalivši rekordnih 50 pokušaja iz daljine. Briljantni Anthony Davis prije dva dana uništio je New York Knickse s 48 poena također nakon produžetka, a sada je slično ponovio u Bostonu ubacivši dva poena manje, a dodao je i 16 skokova. Celticsi su preokrenuli rani zaostatak od dvanaest poena, u posljednjoj četvrtini vodili najviše s pet razlike, no utakmica je ipak završena u dodatnom vremenu, a tamo su gosti bili za nijansu bolji. Jrue Holiday dodao je 23 poena, a DeMarcus Cousins 19 i 15 skokova za pobjednički sastav. Kyrie Irving je s 27 koševa predvodio Celticse koji su izgubili prvi put u 2018. godini, međutim i dalje su uvjerljivo prvi na Istoku.

Orlando je napokon pobijedio i to protiv jedne od najboljih momčadi lige ove sezone, Minnesote koja je poražena nakon pet uzastopnih pobjeda. Wolvesi su u ovaj dvoboj ušli kao trećeplasirana momčad Zapadne konferencije. Magic pobjedu može zahvaliti dominaciji u skoku (51-37), sjajan posao u tom segmentu odradili su Bismack Biyombo (16 skokova) i rookie Khem Birch (10 skokova). Evan Fournier ubacio je 32 poena za Orlando, Jimmy Butler 28 za Vukove, no utakmicu je zasjenila tučnjava Aarona Afflala (Magic) i Nemanje Bjelice (Wolves), obojica su isključeni u prvoj polovici druge četvrtine. Afflalo je snimljen u pokušaju udarca, pa ga zasigurno očekuje kazna. Mario Hezonja odigrao je 18 minuta za Orlando, upisao je deset poena (4-12, trica 2-7), skok, tri asistencije, te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.

Portland je prekinuo negativan niz od tri poraza, nadigrali su Phoenix Sunse iako su na koncu zamalo prosuli golemo vodstvo od 27 razlike. Devin Booker (8as, 6sk) je ubacio 43 poena za Sunse, bio je ključan u povratku svoje momčadi, no momčad iz Arizone ipak je na kraju ostala prekratka. Damian Lillard je predvodio Blazerse s 31 poenom i sedam dodavanja, 27 je ubacio CJ McCollum. Dragan Bender drugu utakmicu zaredom startao je u početnoj petorci Sunsa, igrao je 33 minute, upisao šest poena (2-4, trica 2-3), osam skokova, asistenciju, te dvije izgubljene lopte.

Denver Nuggetsi slobodnim bacanjima Garyja Harrisa u posljednjoj sekundi utakmice potvrdili su tijesnu pobjedu nad Dallasom. Nuggetsi su na ulazu u posljednju četvrtinu vodili 17 razlike, međutim gosti su se vratili, napravili pritisak u završnici, no ostalo je premalo vremena za potpun povratak. Kod Nuggetsa briljirao je Nikola Jokić s 29 poena, 18 skokova i sedam asistencija, Harris je dodao 25, Will Barton 22. Dennis Smith Jr. još je jednom bio prvo ime Mavsa s 25 koševa.